Więcej remasterów od Activision Blizzard w 2020 roku

Klęska premiery Warcraft 3: Reforged nie odstraszyła włodarzy Activision Blizzard od zapowiedzi większej liczby remasterów w 2020 roku.

vicarious visions przejęte przez Blizzarda

Rynek gamingowy podobnie jak rynek telewizyjny i kinowy bardzo mocno uderza w sentyment. Chętnie jaramy się nadchodzącymi remakami czy prequelami do starych produkcji. Widzi to również korporacja z Kalifornii, która planuje wydać jeszcze więcej remasterów swoich starych produkcji.

Dennis Durkin, który pełni role Dyrektora Finansowego i prezesa ds. rozwijania biznesu w Activision Blizzard ujawnił, że firma pracuje nad kilkoma tytułami, z którymi wiążą duże nadzieje.

Nasze jednostki biznesowe będą kontynuowały zagłębianie w nasze portfolio ulubionych gier by zaprezentować kilka remasterów i przeprojektowanych produkcji naszym graczom w 2020 roku, które zostaną ogloszone bliżej premier.

Wypowiedź Durkina jest o tyle ryzykowna, że firma bardzo szybko przekonała się o tym jak bardzo może ucierpieć jej wizerunek prezentując produkt zgoła inny niż zapowiadany. Mowa tu oczywiście o Warcraft III: Reforged, którego nawet oficjalny turniej został zakończony w wersji Classic, która wcześniej była całkowicie zablokowana.

Remaster Diablo 2

Czy zatem możemy spodziewać się remastera Diablo 2? Starcraft i Warcraft już mamy. Poza Diablo 2 pozostają jeszcze pozycje studia Activision, jednak pozostaje pytanie, w którym kierunku firma chce pójść. Czy remasterowane produkcje będą grami esportowymi czy skupią się na kampanii dla pojedynczego gracza bądź kooperacyjnych?

W przypadku Diablo 2 sądzę, że gracze mogliby mieć duże nadzieje, ale jeszcze większe obawy przed tym, co zaserwują deweloperzy. Oczywiście wcześniej pojawił się już temat remastera Diablo 2, do którego zgubiono kod źródłowy, jednak jeśli gra miałaby powstać od zera to sądzę, że kod źródłowy służyłby jedynie pomocą w weryfikacji różnego rodzaju danych.

Zagralibyście w tą produkcję w nowej oprawie?