Zmarł Miłogost Reczek aktor dubbingowy Mnicha z Diablo III

Mamy smutną wiadomość dla mainów Mnicha w Diablo III. Zmarł aktor dubbingowy Miłogost Reczek.

zmarł miłogost reczek, aktor głosowy mnicha w Diablo 3

Kolejna przykra informacja dla fanów dubbingu. Zmarł Miłogost Reczek, aktor dubbingowy, który swoim głosem tworzył takie kreacje jak postać Mnicha w Diablo III, Abatura w Starcraft 2, Kharazim (również Mnich z Diablo 3) w Heroes of the Storm czy admirał Proudmoore z Warcrafta III Reforged. Aktor zmarł w wieku 60 lat najpewniej w konsekwencji nowotworu złośliwego. Najpewniej, bo oficjalnej przyczyny śmierci nie podano, jednak od ponad 3 lat leczył się na nowotwór.

Twórczość Miłogosta Reczeka

Milogost Reczek był bardzo popularnym w naszym kraju aktorem. Jego twórczość oczywiście nie ograniczała się wyłącznie do gier Blizzarda. Znany był z podkładania głosu do takich produkcji jak Cyberpunk 2077, Crysis 2, Dragon Age: Początek, gry z serii Battlefield czy League of Legends.

Jego głos można było również usłyszeć w wielu kinowych hitach jak Godzilla II, Gwiezdne Wojny Skywalker – odrodzenie, Warcraft: Początek, czy marvelowe hity Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz czy Kapitan Marvel.

Miłogost Reczek rozpoczął karierę w rodzinnym Wrocławiu, gdzie ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Jako lektor podkładał głos już od 1985 roku.

Rodzinie i fanom składam szczere kondolence straty. Bo jest to ogromna strata dla polskiej branży dubbingowej.