BlizzCon 2023 – Doki w Kurast, Travincal i Kazamaty Nienawiści potwierdzonymi lokacjami w dodatku Diablo 4 Vessel of Hatred

Podczas BlizzCon 2023 deweloperzy potwierdzili, że gracze ponownie zwiedzą Doki w Kurast, Travincal i Kazamaty Nienawiści.

Kurast i Travincal w Diablo 4

Tegoroczny BlizzCon mógł zawieść wiele osób. Zapowiedź nowego dodatku do Diablo 4 pozostawia spory niedosyt ponieważ poza szczątkowymi informacjami i krótkim teaser trailerem musimy czekać aż do wakacji na obszerne prezentacje nowej zawartości jaka zostanie dodana w dodatku na koniec przyszłego roku.

Jednak podczas trwającego panelu Campfire Chat, deweloperzy potwierdzili kilka informacji, które jeszcze w piątek nie miały całkowitego potwierdzenia.

Akt III z Diablo 2 nowym regionem w Diablo 4

Wydarzenia w nowym rozszerzeniu będą odbywały się w dżunglach Toradży. Deweloperzy wyjaśnili, że Nahantu to nazwa regionu, której używają jego mieszkańcy. Toradża jest natomiast używana przez cudzoziemców.

W trakcie panelu pojawiło się kilka zrzutów ekranu prezentujących poszczególne lokacje regionu. Jak wyjaśniono Kurast znajduje się w sercu dżungli, a poszczególne elementy miasta rozciągają się przez całą jej długość. Stąd też było jasne, że gracze odwiedzą ponownie Doki Kurast, które wygladają teraz zupełnie inaczej niż w Diablo 2. Minęło ponad 70 lat, a Toradża zamknęła się przed światem zewnętrznym unikając spaczenia jakie niosła za sobą Lilith.

Poza dokami, gracze odwiedzą również Travincal i jego podziemia, gdzie przed wiekami Horadrimowie uwięzili kamień duszy Mefista. W Diablo 2 znamy tą lokację jako Kazamaty Nienawiści.