Diablo 4 ujawnione podczas BlizzCon 2019!

Prośby i błagania fanów zostały spełnione. Podczas BlizzCon 2019 ujawniono najnowszą odsłonę jedynego hack'n slasha Blizzarda, Diablo IV!

premiera diablo iv

Ileż to lat musiało minąć aby gracze w końcu otrzymali produkt na jaki tak bardzo wyczekiwali. Diablo IV będzie mroczniejsze i powróci do korzeni klimatu dwóch pierwszych części łącząc je z mechaniką podobną z Diablo 3, ale z wieloma usprawnieniami. Zanim do tego dojdziemy koniecznie obejrzyjcie filmowy zwiastun gry.

We trzech kroczą by przyzwać Lilith

Wątek fabularny gry skupiony będzie na Lilith, założycielce Sanktuarium. To właśnie ona będzie pełniła rolę głównego przeciwnika bohaterów, wśród których aktualnie znajduje się Barbarzyńca, Czarownik oraz Druid. Deweloperzy ujawili również, że podczas premiery gry zobaczymy 5 grywalnych klas, a plotki mówią, że w kolejnych dodatkach ma pojawić się również Nekromanta.

Zwiastun rozgrywki Diablo IV

Deweloperzy nie ujawnili daty premiery gry. Ma pojawić się „później” niż słynne SoonTM więc na premierą będzie nam jeszcze trochę poczekać.

Diablo 4 ma ukazać się na PC, Xbox, Playstation oraz Nintendo Switch i umożliwiać crossplay, rozgrywki PvP oraz wspólne raidy.