Diablo 4 z niższym wynikiem sprzedaży niż Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to zdecydowany lider sprzedaży w 2023 roku. Ani nowa Zelda ani tym bardziej Diablo 4 nie były w stanie przebić wyniku gry studia Avalanche Software.

sprzedaż Hogwarts Legacy lepsza niż Diablo 4

Hogwarts Legacy to nie tylko lider, ale i największe objawienie tego roku. Produkcja, której świat Harrego Pottera po prostu potrzebował, zdobyła serca fanów na całym świecie dobrze dopracowanymi mechanikami walki, otwartym światem i możliwością zwiedzania całego Hogwartu w XIX wiecznym klimacie. A to najpewniej dopiero początek sukcesów gier w magicznym świecie, bo studio już poszukuje pracowników do kolejnej gry AAA, którą najpewniej będzie właśnie Hogwarts Legacy 2.

Hogwarts Legacy na 1 miejscu sprzedaży w 2023 roku

Portal NPD, który specjalizuje się w analityce sprzedażowej, przy okazji prezentacji wyników za lipiec bieżącego roku, zaktualizował również całkowitą sprzedaż za pierwsze 7 miesięcy tego roku. Aktualna tabela zawiera same duże tytuły takie jak wymieniona wcześniej Zelda, Diablo 4, ale również Call of Duty: Modern Warfare 2, Resident Evil 4, Final Fantasy XVI czy Street Fighter 6.

MiejsceTytułWydawca
1Hogwarts LegacyWarner Bros. Games
2The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom*Nintendo
3Diablo IVActivision Blizzard (Corp)
4Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)Activision Blizzard (Corp)
5Star Wars: Jedi: SurvivorElectronic Arts
6Resident Evil 4 (2023)Capcom USA
7MLB: The Show 23^Multiple Video Game Manufacturers
8Dead Island 2Plaion
9Final Fantasy XVISquare Enix Inc (Corp)
10Street Fighter 6Capcom USA
* Nie obejmuje sprzedaży cyfrowej na Xbox i Switch

Druga na liście Zelda sprzedała się w liczbie 18.51 miliona sztuk na koniec czerwca bieżącego roku. Natomiast Diablo 4 na koniec lipca miało sprzedanych około 12 milionów sztuk. Nie wiemy ile sztuk Hogwarts Legacy sprzedano w okresie maj-lipiec, ponieważ od momentu publikacji informacji o 15 milionach (do maja) musimy polegać wyłącznie na danych dostarczanych przez firmy analityczne. A te jednoznacznie wskazują dalszą dominację produkcji Avalanche.

Nie można oczywiście pominąć faktu, że Hogwarts Legacy ukazało się kilka miesięcy wcześniej niż Zelda czy Diablo 4. Obie te gry z pewnością zdobędą jeszcze dodatkową publikę i najpewniej dopiero na początku przyszłego roku poznamy ostateczne wyniki sprzedaży i zwycięzcę tegorocznego zestawienia.