Diablo 4 z nowymi wątkami fabularnymi co sezon!

Blizzard poinformował, że kwartalne aktualizacje w Diablo 4 wprowadzą nowe wątki fabularne z nowymi mechanikami i funkcjami.

Diablo 4 - nowe wątki fabularne co sezon

GameInformer miał okazję przeprowadzić obszerny wywiad z kilkoma deweloperami Diablo 4. Magazyn pytał o mechaniki endgame takie jak Piekielne Przepływy czy Podziemia Koszmarów oraz całą masę aktywności jakie czekają na graczy w dniu premiery, która ma odbyć się 6 czerwca. Artykuł stanowi niejako podsumowanie tego, co zobaczymy w czerwcu.

Podczas wywiadu pojawił się jednak ciekawy temat dotyczący fabuły gry. Wiemy, że gra ma otrzymywać nowe funkcje i aktualizacje w trakcie trwających co 3 miesiące sezonów rankingowych. Wśród nowości mają pojawić się również nowe wątki fabularne, połączone ściśle z wymienionymi wcześniej mechanikami i funkcjami. Informację tą potwierdził Joe Piepiora, Associate Game Director Diablo 4.

Nie jestem przekonany, aby użyć słowa rozszerzenie [dodatek, przyp. red.], ale kwartalne aktualizacje gry po premierze będą składać się z dodatkowej zawartości fabularnej, która będzie powiązana z nowymi mechanikami i funkcjami każdej aktualizacji.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że wątki fabularne będą, ale mogą być one nieistotne dla ogółu ciągu fabularnego gry. Mogą to być wątki poboczne, które tak naprawdę nic nie wnoszą w historię, a te które naprawdę chcemy poznać będą prezentowane wyłącznie w płatnych rozszerzeniach jak miało to miejsce np w Diablo 2 Lord of Destruction czy Diablo 3 Reaper of Souls.