Gracze wściekli o pakiet wierzchowca za 65 dolarów w Diablo 4

Blizzard nie daje o sobie zapomnieć. W tym tygodniu w Diablo 4 pojawił się wierzchowiec ze sporą liczbą platyny, za którego trzeba zapłacić aż 65 dolarów.

wierzchowiec za 65 dolarów

Elementy kosmetyczne stały się nieodzowną częścią gamingowego świata. Blizzard ostatnimi czasy mocno poszedł w kierunku dodatkowych mikrotransakcji pozwalających zmonetyzować grę. Pod koniec 2022 roku Overwatch 2 pojawił się w ramach Early Access z Przepustką Bojową i skórkami do kupienia w sklepie gry ograniczając dostęp do dotychczas bezpłatnych skórek, a Diablo 4 od premiery mimo wielu bugów i braku funkcjonalności miał Karnet Bojowy i dobrze rozbudowany sklep , w którym można było nabyć walutę, którą następnie wydawano na skiny.

Zestaw Osąd Ojca w Diablo 4

Zdaje się jednak, że tym razem Blizzard przegiął mocno w kierunku agresywnej monetyzacji. W sklepie gry pojawił się bowiem wierzchowiec o nazwie Lux wraz z pancerzem Schronienie Posłańca Światłości i bonusem w postaci 7800 sztuk platyny za 65 dolarów (dokładnie 64.99 USD).

I o ile gdybyśmy rozdzielili wszystkie produkty i spojrzeli na aktualne ceny, można byłoby powiedzieć, że jest to dobra oferta dla kolekcjonerów. Jednak blokowanie możliwości nabycia konia i skórki do niego za potężnym paywallem uruchamia w graczach niezrozumienie i agresję kierowaną wobec dewelopera.

Bowiem możliwość zakupu skina w cenie gry, jest już mocnym przegięciem nawet jak na standardy topowych deweloperów. Jednak jeśli gracze chcą za to płacić, takie oferty będą się pojawiały. I nie ma znaczenia jak mocno poprawiona zostanie w grze rozgrywka.