Lord of Hatred – taki tytuł najpewniej będzie nosił dodatek do Diablo 4

Aktualizacja serwerów testowych Diablo 4 pozwoliła na dogrzebanie się do ciekawych informacji na temat nadchodzącego dodatku do gry. Nosi nazwę Lord of Hatred, a nowym regionem w grze będzie Kurast.

O tym, że dodatek do Diablo 4 już powstaje wiemy z jednej z wypowiedzi Roda Fergussona, szefa franczyzy Diablo, który potwierdził, że produkcja będzie otrzymywała regularne, coroczne rozszerzenia. Przed zbliżającym się konwentem BlizzCon 2023 jeden z serwerów testowych technicznej alfy Diablo 4 otrzymał aktualizację oznaczoną numerem 2.0. Co istotne, to właśnie podczas tego konwentu zostanie zapowiedziany pierwszy dodatek do gry.

Dzięki aktualizacji serwerów testowych gracze dotarli do dodatkowych danych, które zdradziły kilka istotnych informacji o jego zawartości.

Diablo 4 Pan Nienawiści

Pierwszą i najważniejszą jest tytuł jaki nosi nowy dodatek. W polskim tłumaczeniu to po prostu Diablo 4 Pan Nienawiści (ang. Diablo 4 Lord of Hatred). I nie ma co się dziwić. Główny wątek podstawki ukazuje nam Neyrellę, która wykradła bohaterom kamień duszy Mefisto i wyruszyła z nim na wschód.

To właśnie Mefisto stanie się głównym przeciwnikiem nadchodzącego dodatku. Ale czy gracze ponownie pozbędą się Najwyższego Złego? Czy jego manipulacje wprowadzą jeszcze większy zamęt? Tego przekonamy się dopiero na premierę, która planowana jest na 2024 roku. Kiedy dokładnie? Data na 100% zostanie zaprezentowana podczas tegorocznego BlizzCon.

Nowa klasa, region i towarzysze w Diablo 4

Każdy dodatek poza kampanią musi wprowadzać masę usprawnień do istniejących mechanik. Wedle przecieku w dodatku Lord of Hatred otrzymamy zupełnie nową klasę – Spiritborn, postać która ma posługiwać się Glewią. Mieliśmy okazję zobaczyć tą uświęconą postać już wcześniej na oficjalnej grafice, która trafiła do sklepu Blizzarda, a która momentalnie z niej zniknęła.

W dodatku mamy również odwiedzić Kurast – kolejny region na tym samym kontynencie, na którym rozgrywają się wydarzenia podstawki Diablo 4. Graniczy bezpośrednio z Kedżystanem, a większość graczy z pewnością pamięta miasto Travincal, spaczonych wyznawców religii Zakarum czy Kazamaty Nienawiści, gdzie mieliśmy okazję wysłać Pana Nienawiści z powrotem do piekieł w Diablo 2.

Z pozostałych przecieków wynika, że Diablo 4 ma doczekać się również:

  • systemu towarzyszy z własnym drzewkiem umiejętności i systemem ekwipunku,
  • raidy (znane głównie z produkcji MMO),
  • słowa runiczne,
  • lokacja Travincal.

Oczywiście do wszystkich powyższych informacji trzeba podchodzić ostrożnie do momentu oficjalnego ogłoszenia. BlizzCon 2023 rozpocznie się za 9 dni.