Oficjalnie: Diablo IV miało mieć premierę w 2022 roku, ale została przełożona

Ciekawe informacje dostarczyło nam podsumowanie kwartalne Activision Blizzard. Diablo IV miało mieć premierę w 2022 roku, ale została ona przesunięta w czasie.

premiera diablo iv odłożona

News nie z tej ziemi. Diablo IV miało mieć swoją premierę w 2022 roku…I to nie żart. Włodarze studia Activision Blizzard podczas dzisiejszego podsumowania kwartalnego oficjalnie poinformowali, że przekładają przyszłoroczne premiery Overwatch 2 i Diablo IV.

Studio podczas konferencji zaprezentowało plany na przyszłość, w których pojawiły się wątki dwóch najbardziej wyczekiwanych tytułów Blizzarda – Overwatch 2 i Diablo IV. I jeszcze jak w przypadku pierwszego tytułu odłożenie premiery może smucić, tak odłożenie premiery Diablo IV co najmniej zadziwia.

Jako, że pracowaliśmy z nowym kierownictwem Blizzarda oraz zespołami franczyzowymi szczególnie na poziomie kluczowych ról kreacji, stało się jasne, że część contentu planowana na przyszły rok zyska na dłuższym procesie deweloperskim, aby osiągnąć pełnię możliwości ich potencjału.

Jakkolwiek planujemy dostarczyć sporą liczbę nowego contentu, tak planujemy późniejszą premierę dla Overwatch 2 i Diablo IV niż pierwotnie zakładaliśmy.

To dwa z najbardziej oczekiwanych tytułów w branży, a nasze zespoły poczyniły w ostatnim czasie ogromne postępy w kierunku ich ukończenia w ostatnich kwartałach. Wierzymy jednak, że dając zespołom dodatkowy czas na ukończenie produkcji i zwiększając zasoby twórcze [deweloperskie, przyp. red.] celem ich wsparcia po premierze, sprawi, że premiery te będą zachwycać i angażować społeczność przez wiele kolejnych lat.

Decyzje te wpłyną na uplift wyników finansowych, których spodziewaliśmy się w przyszłym roku. Ale jesteśmy przekonani, że jest to właściwy kierunek działania dla naszych ludzi, naszych graczy i długofalowego sukcesu naszych franczyz.

Diablo IV podczas zapowiedzi w 2019 roku prezentowano jako grę w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Jak twierdzili deweloperzy na grę poczekamy dłużej niż jakąkolwiek inną. Nie podano wtedy żadnej daty premiery, stąd tak bardzo zadziwia mnie fakt informowania inwestorów, że premiera gry zostaje odłożona. Wychodzi zatem na to, że Diablo IV miało mieć premierę pierwotnie w 2022 roku. Ale z wiadomych już przyczyn, o których wspomniałem wyżej, premiera gry została odłożona w czasie. I jak sugerują ostatnie zdania komunikatu, premiera gry ma odbyć się w 2023 roku!

Spodziewaliście się tak szybkiej premiery?