Pierwszy sezon w Diablo 4 wystartuje 20 lipca

Wczorajszego dnia odbył się kolejny stream z deweloperami, podczas którego poznaliśmy szczegóły pierwszego sezonu w Diablo 4, którego premierę zaplanowano na 20 lipca.

Sezony Diablo 4

Diablo 4 rozpocznie swój Sezon Plugawców, którego tematem głównym jest spaczenie, które przybyło wraz z Lilith do Sanktuarium. Rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19:00 czasu polskiego wprowadzając Ścieżkę Sezonową znaną z Diablo 3, nowe zadania poboczne, nowego bossa, podziemia, Przepustkę bojową, nowe moce specjalne jak i przedmioty legendarne i unikalne.

Temat przewodni Sezonu Plugawców w Diablo 4

Diablo 4 przeniesie graczy do tuneli Plugawców, w których będziemy pomagać nowemu NPCowi z Kiovosadu – Kormondowi. To były kapłan Katedry Światłości, który postanowił walczyć z roznoszącym się w Sanktuarium spaczeniem. Rozpocznie serię zadań pobocznych związanych z tematem sezonowym.

W trakcie rozgrywki w plugawych tunelach (nowym rodzaju podziemi), gracze będą mieli szansę na upuszczenie przez wyeliminowanych przeciwników ich własnych plugawych serc, których uruchomienie przywróci do życia jego silniejszą postać. Po jego pokonaniu zdobędziecie serce, które następnie będziecie mogli umieścić w przedmiotach z gniazdami.

Nowa mechanika zapewnia 32 moce specjalne serc, podzielone na 4 odrębne kategorie. Aby użyć określonego serca trzeba będzie umieścić je w przedmiocie posiadający gniazdo w tym samym kolorze co serce. Ma ona zmusić graczy do rozgrywki aby mogli zdobyć jak najwięcej przedmiotów odpowiadających mocom, które planują używać.

Jednym z najlepszych miejsc do zdobycia splugawionych serc są nowe plugawe tunele, podziemia, w których roi się od wrogów do wyeliminowania. Pozwalają stoczyć bitwę z nowym bossem Varshanem Zatraconym.

Pierwszy sezon w Diablo 4 uzbroi graczy w 6 nowych unikalnych oraz 7 legendarnych przedmiotów. Nie zdradzono jednak, czy poszczególne esencje będą przeznaczone na określone klasy czy będą międzyklasowymi mocami.

Pełna zawartość sezonowa wraz ze szczegółami przedmiotów czy mocy spaczonych serc ma zostać zaprezentowana 18 lipca. Wtedy też postacie niesezonowe otrzymają dostęp do wszystkich nowości poza sezonowym tematem i nagrodami.