Powrót Baala, Mefisto i Diablo zdradzono już w zwiastunie Diablo 4?!

Ciekawa analiza ujawniła, że deweloperzy zdradzili powrót Mrocznej Trójcy w zwiastunie Diablo 4.

diablo, mefisto i baal wrócą w diablo 4

Na Diablo 4 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W międzyczasie gracze nie pozostają jednak bezczynni i rozkładają na czynniki pierwsze wszystkie ujawnione dotychczas materiały. Jeden z takich materiałów już jakiś czas temu został rozwikłany przez Teko, polskiego youtubera Overwatch, któremu udało się dotrzeć do informacji, że wątek fabularny gry będzie zawierał udział Rathmy, pierwszego Nefalema Sanktuarium.

Niedawno pokazaliśmy Wam również grafikę prezentującą Inariusa w kajdanach, który po przegranej batalii trafił do Płonących Piekieł gdzie w dalszym ciągu się znajduje. Praca artysty nie bez powodu może sugerować pojawienie się również tego bohatera w grze.

Jednak to co jeszcze bardziej ciekawi graczy to czy wszyscy bracia Mrocznej Trójcy powrócą wraz z kolejną częścią do gry. Jeden z Redditorów bardzo mocno skupił się na analizie gry słów jaką zastosował Blizzard w swoim zwiastunie rozgrywki. Widzimy na nim tajemniczego mężczyznę, który opija śmierć swojego przyjaciela mówiąc takie oto słowa:

Widzę tam miasto w płomieniach,
ulice zwalone trupami,
niepojęte ZNISZCZENIE.

Patrzę na bezsensowną rzeź,
braci przeciwko braciom,
NIENAWIŚĆ w czystej postaci.

A potem egzekucję, ból, cierpienie ludzi wokół mnie,
aż nadchodzi moja kolej, wypalają mi oczy, łamią mi kości
Budzę się w przerażeniu (GROZIE).

Myślisz, że oszalałem, stary druhu,
ale ja wiem, co to za sny, pokazują przyszłość,
PIEKŁO nadchodzi, bracie. PIEKŁO nadciąga.

Słowa oznaczone dużymi literami i pogrubieniem odnoszą się do trzech braci tworzących Mroczną Trójcę. Baal to Pan Zniszczenia, Mefisto to Pan Nienawiści, a Diablo to Pan Grozy.

Oczywiście może to być zwykły zbieg okoliczności, ale czy można w to wierzyć wiedząc jak mimo wszystko Blizzard perfekcyjnie zapowiada niektóre premiery?