Sukces Diablo 4 uzależniony od Polaków, twórców Wiedźmina i Cyberpunk 2077!

Być może część z Was wie, cześć nie to właśnie trzech Polaków, twórców Wiedźmina i Cyberpunk 2077 może odpowiadać za potencjalny sukces lub klęskę Diablo IV.

sukces diablo 4 zależny od polaków

Diablo 4 to aktualnie najbardziej wyczekiwana produkcja Blizzarda, na którą czekają miliony fanów. Od momentu ogłoszenia stała się również chyba najchętniej dyskutowanym tematem wśród fanów firmy w Polsce. Nic dziwnego, to co pokazał Blizzard na BlizzCon 2019 daje nadzieję na porządną historię.

Samo Diablo 4 będzie znacznie różniło się w stosunku do tego co widzieliśmy w Diablo 3. Oczywiście niektóre mechaniki lub fizyka pozostaną bez zmian, jednakże klimat gry stanie się dużo mroczniejszy oraz brutalniejszy, o czym Blizzard wspominał już w swoich wywiadach.

W ciągu ostatnich dwóch lat Blizzard rozpoczął poszukiwania nowych pracowników do kilku swoich projektów. Wśród nich znalazł się Sebastian Stępień, który zajął stanowisko Creative Director. Podczas ostatniego BlizzConu był również na scenie opowiadając o tym na czym skupić się mają deweloperzy podczas produkcji Diablo 4. Sebastian pracował wcześniej jako dyrektor kreatywny i narracyjny w CD Projekt Red, pracując nad wszystkimi odsłonami Wiedźmina oraz nad niewydanym jeszcze Cyberpunk 2077.

Co jednak ważne z tego samego studia pochodzą dwaj kolejni panowie, mianowicie Rafał P. i Grzegorz Sadziński. Rafał pracuje aktualnie w Blizzardzie na stanowisku Senior Narrative Designer, natomiast Grzesiek na stanowisku Senior Quest Designer. Obaj dołączyli do Blizzarda na początku tego roku.

Oczywiście działy odpowiedzialne za wątki fabularne w grze są znacznie większe, ale stanowiska chłopaków jasno pokazują, że będą mieli sporo do powiedzenia w trakcie projektowania gry. Cieszy na pewno fakt, że do pracy nad kolejną częścią produkcji Polacy będą mieli swój udział, szczególnie że wcześniej już mieli okazję stworzyć otwarty świat w Wiedźminie i pracować nad tym samym w Cyberpunk 2077.

Aż nie mogę doczekać się efektów ich prac!