Diablo Immortal cały czas w produkcji – cotygodniowe buildy i zatrudnienie Senior Concept Artist

Diablo Immortal jest cały czas w produkcji. To dobra wiadomość. Studio poszukuje nowego pracownika na stanowisko Senior Concept Artist, który będzie odpowiadał za nowe elementy graficzne, które muszą komponować się w stylistykę gry.

diablo immortal blizzard influencerzy

Diablo Immortal zapowiedziane podczas BlizzCon 2018, na którym miałem przyjemność uczestniczyć osobiście nie doczekało się dużej aktualizacji na BlizzCon 2019. Poza pokazaniem inwentarza, umiejętności ultymatywnych i nowych misji, gracze w dalszym ciągu muszą czekać na kolejne informacje o grze.

Plus jest taki, że deweloperzy cały czas pracują nad grą i nie zamierzają jej porzucić. Podczas trwania pandemii koronawirusa, praktycznie całe studio pracuje z domu i toteż nowy pracownik będzie zdalnie tworzył koncepty pod potrzeby gry.

Senior Concept Artist to stanowisko starszego artysty z kilkuletnim doświadczeniem, który będzie odpowiadał za:

  • Tworzenie klas postaci, środowiska, narzędzi w zbrojowni jak zbroje czy bronie, ikon, UI, czarów czy innych konceptów potrzebnych w trakcie dewelopowania gry,
  • Szkolić innych artystów ze stylistyki Diablo Immortal i historii gry poprzez malowanie i informacje zwrotne,
  • Granie tygodniowych buildów i powracanie z feedbackiem odnoszącym się odchyłów jakościowych Blizzarda.

Bardzo ciekawie prezentuje się szczególnie ta ostatnia informacja. Oznacza to, że deweloperzy mocno pracują nad buildem gry, który do aktualizacjach zmieniany jest co tydzień. Możemy zatem założyć, że w grze dzieje się tak dużo rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę, że deweloperzy mają ręce pełne roboty.

Oczywiście pozostaje kwestia nowych aktualizacji informacji dla graczy. W końcu połowa roku zbliża się wielkimi krokami, a jeśli nic się nie zmieni to czekają nas testy alfa gry.