Diablo Immortal otrzyma wsparcie kontrolerów!

Dobra wiadomość dla fanów wyczekujących premiery Diablo Immortal. Gra otrzyma wsparcie kontrolerów!

diablo immortal dostanie wsparcie kontrolerów

Mobilne granie na dotykowym ekranie nie wszystkim przypadło do gustu. Wielu graczy korzysta ze wsparcia kontrolerów, jednak gry aby je obsłużyć muszą mieć wbudowane odpowiednie funkcje. Do tej pory Diablo Immortal miało pojawić się bez wsparcia kontrolerów. Jednak ostatni wpis blogowy na stronie Blizzarda sugeruje zmianę tej koncepcji. Diablo Immoral otrzyma bowiem pełne wsparcie kontrolerów.

Wszystko dzięki dwóm odbytym fazom alfa testów, podczas których gracze wielokrotnie podnosili potrzebę obsługi gry padem. Deweloperzy początkowo przyglądali się tylko tematowi jednak zdecydowali się na wprowadzenie tej funkcjonalności. Jednak aby tak się stało deweloperów czeka wyzwanie ponieważ nie jest łatwo połączyć obsługi panelu dotykowego z przyciskami na kontrolerze. W artykule na stronie news.blizzard.com napisano:

Wasz entuzjazm do gry w Diablo Immortal za pomocą kontrolera jest bardzo duży, ale wciąż pracujemy nad wyzwaniami związanymi z bezproblemowym dostosowaniem obsługi ekranu dotykowego do kontrolera. Uczynienie gry bardziej dostępną jest dla nas priorytetem i w przyszłości, w miarę zbliżania się do bety, będziemy dzielić się postępami w tym zakresie.

Jest to bardzo dobra wiadomość. I mimo odłożenia daty premiery Diablo Immortal na początek 2022 roku, mamy już pewność, że w grze uruchomione zostaną beta testy, podczas których będzie można przetestować możliwości kontrolerów.