Diablo Immortal zarabia codziennie ponad 1 mln dolarów

Najnowsza produkcja Blizzarda mimo hejtu zarabia codziennie ponad 1 milion dolarów.

diablo immortal zarabia ponad 1 mln dziennie

Diablo Immortal mimo złej reputacji i nagłośnionego bojkotu radzi sobie przyzwoicie. Niedawno informowałem Was, że mobilne Diablo zarobiło 24 miliony dolarów w pierwsze dwa tygodnie, a teraz portal AppMagic zaktualizował dane o pełny miesiąc premierowy gry. Według informacji przekazanych przez portal, Diablo Immortal zarabia milion dolarów dziennie, a w ciągu pierwszego miesiąca zarobiło 49 milionów.

Powyższa kwota bazuje na zarobkach deweloperów i nie uwzględnia dodatkowych 30% opłaty manipulacyjnej, którą firma musi płacić zarówno platformie Apple jak i Google. Jeśli doliczyć te kwoty przychody gry wyniosłyby około 64 milionów dolarów.

Dodatkowo produkcja Blizzarda została pobrana na platformach mobilnych 10 milionów razy. Nie wiemy ilu graczy postanowiło zainstalować grę na PC, bo dane te nie są udostępniane przez platformę Battle.Net. Poniżej możecie zobaczyć wykres przygotowany przez mobilegamer.biz.

Najwyraźniej wielu graczy nie posłuchało influencerów i dalej dobrze bawią się w mobilną produkcję Blizzarda. Sam planuję spędzić przy tej grze jeszcze trochę czasu, szczególnie, że czas który spędzam w grze nie pozwala na dotarcie do większości limitów jakie są nałożone na rozgrywkę. A przypomnę, że te odczuwalne są dopiero jak gracie grubo powyżej 4 godzin dziennie.