Google pomogło ograniczyć o 45% opóźnienia w Diablo Immortal!

Blizzard przy współpracy z narzędziem od Google ograniczyło transfer danych, a tym samym opóźnienia w Diablo Immortal o 45%!

google wspomaga optymalizację diablo immortal

Dynamiczne gry potrzebują dosyć szybkiego przesyłu danych między serwerami, a urządzeniami końcowymi użytkowników. Nie inaczej jest z grami mobilnymi, w których transfer danych i optymalizacja GPU jest wręcz kluczowa dla zachowania odpowiedniej stabilności gry.

Kilka dni temu firma Google zaprezentowała nowe narzędzie dla deweloperów – Android GPU Inspector, który odpowiada za pomoc w odnalezieniu wąskich gardeł profilowania grafiki 3D w grach. Mechanizm początkowo był dostępny wyłącznie dla wybranych partnerów, ale teraz dostępny jest w Open Beta dla wszystkich deweloperów.

Co ciekawe Blizzard uczestniczył w zamkniętych testach, podczas których firma zajmowała się optymalizacją transferu danych oraz ograniczaniem szczytowych przepustowości GPU w Diablo Immortal. Jak informuje Google:

Współpracując z Blizzard Entertainment Inc. i NetEase, Inc., AGI pomogło wskazać 45% oszczędności przepustowości w nadchodzącej grze Diablo Immortal, mrocznej grze akcji RPG.

Google

Oznacza to, że Blizzard ma ukończone najpewniej większość elementów w grze, a tak jak już informowaliśmy Was wcześniej firma optymalizuje produkcję, aby działała sprawnie na większości dostępnych aktualnie urządzeń na rynku.

Kiedy jednak doczekamy się alfa testów w Diablo Immortal? Tego jeszcze nie wiemy.