O czym opowiada historia w Diablo Immortal?

Już dziś pierwsi śmiałkowie będą mieli okazję zagrać w Diablo Immortal. Wyjaśniam, o czym opowiada historia gry.

Fabuła Diablo Immortal

Dzisiejszego dnia Diablo Immortal zacznie pojawiać się na urządzeniach mobilnych iOS i Android. Pierwsi gracze przystąpią do rozgrywki kontynuując wątek fabularny zakończony w Diablo 2: Lord of Destruction. W poniższym artykule wyjaśniam na czym skupia się nowa gra w świecie Diablo i czego można oczekiwać.

Diablo Immortal to produkcja, której wydarzenia występują w okresie pomiędzy Diablo 2: Lord of Destruction, a Diablo 3. Gdybyśmy mieli jeszcze dokładnie umieścić wydarzenia Diablo Immortal to jest to okres 5 lat po zniszczeniu Kamienia Świata przez Tyraela, a na 15 lat przed jego upadkiem z Wysokich Niebios na Katedrę w Tristram.

Kamień Świata, który został spaczony przez Baala, Pana Zniszczenia musiał zostać zniszczony przez Tyraela. Gdy po pokonaniu ostatniego Pierwotnego Złego Tyrael wbił swój miecz Eldruin w skorupę kamienia, wywołał ogromną eksplozję, w której sam zginął. Szczątki kamienia zostały porozrzucane po całym Sanktuarium, rezonując niczym uran i wypaczając całkowicie okolicę, w której się znajduje.

I tu do pracy zostają pociągnięci nowi bohaterowie. Naszym celem jest powstrzymanie przybocznego Diablo, Skarna przed przejęciem odłamków i wykorzystaniem ich do zdobycia władzy.

Swoją historię rozpoczynamy we Wschodniej Marchii, gdzie ponownie spotkamy wiele znanych postaci z Diablo 2. Wśród nich znajdują się Charsi, Akara, Flavia, Kasya czy Deckard Cain. Nie brakuje również znanych przeciwników, wśród których jest Baal, Król Szkieletów czy Hrabina. Jest to bardzo fajny ukłon w stronę fanów, którzy mocno zagrywali się w drugą odsłonę serii, która przeszła już do historii gier komputerowych.

Nie planuję Wam zdradzać zbyt wielu szczegółów fabularnych, a jedynie te najważniejsze. W końcu już jutro każdy z Was będzie mógł rozpocząć kampanię fabularną we własnym zakresie.

Z tej strony zachęcam Was do udziału w naszym streamie inauguracyjnym, który odbędzie się już jutro o godzinie 18:00 na kanale RushingTurtles na platformie Twitch. Będę miał do rozdania kody PSC, za które będziecie mogli kupić Przepustkę Bojową Battle Pass.