Premiera Diablo Immortal odłożona w czasie!

Na tegorocznym BlizzConie zabrakło Diablo Immortal, przyczyny zeszłorocznej klęski piarowej deweloperów z Irvine. Premiera gry została odłożona w czasie.

diablo immortal przed niedoszłym blizzconem

Historia zapowiedzi Diablo Immortal zostanie zapamiętana na świecie tak samo jak tragiczna była premiera Fallouta; 76 czy system monetyzacji w Star Wars Battlefront. Jednak przyszłość samej gry może zostać jeszcze uratowana jeśli deweloperzy w odpowiedni sposób podejdą do mechaniki i monetyzacji mobilnej produkcji.

Diablo Immortal podczas BlizzCon 2019 było dostępne jedynie w postaci stoiska w pobliżu sceny Mitycznej, gdzie prowadzona była główna scena Ceremonii Otwarcia konwentu. Nie wspomniano o niej ani słowem, nie było żadnego panelu. Również żaden z deweloperów nie wypowiadał się na temat samej gry. Została praktycznie przemilczana. Jedyne wyjaśnienie znalazło się na oficjalnej stronie internetowej gry Diablo, gdzie deweloperzy wyjaśnili aktualny stan gry.

Premiera Diablo Immortal nieznana

Wraz z informacjami o buildzie dostępnym na BlizzCon 2019, Blizzard stworzył FAQ, w którym odpowiedział na kilka ważnych pytań. Najważniejsze odnosi się do daty premiery, która okazuje się być w dalszym ciągu nieznana.

Data premiery jeszcze nie została ogłoszona. Chcemy osiągnąć poziom jakości właściwy dla produkcji Blizzarda i wymaga to sporo czasu, a dodatkowo mamy wiele ambitnych pomysłów, które chcemy zawrzeć w Diablo Immortal. Obserwujcie kanały społecznościowe związane z serią Diablo, aby być na bieżąco i zapiszcie się wstępnie do testów gry.

Co jest jeszcze smutniejsze w tym samym artykule Blizzard zdaje się nie dawać żadnych nadziei na premierę przed BlizzCon 2020.

Pewnie zauważycie na nim kilka nowości niedostępnych w tegorocznej wersji demonstracyjnej. W przyszłym roku zaprezentujemy jeszcze więcej funkcji!

2019 rok zamykamy jedynie nową animacją początkową z udziałem Łowcy Demonów, który został dodany do tegorocznego dema na konwencie, lokalizacją Worham i Cmentarzyskiem, nowym typem umiejętności: superzdolnościami oraz zapowiedzią wizualną legendarnych przedmiotów.