Prezentacja Krainy potępienia – nowej lokacji w Diablo Immortal

Na kilka tygodni przed premierą Blizzard prezentuje Krainę potępienia - nową lokację w Diablo Immortal.

kraina potępienia - lokacja w Diablo Immortal

Dzisiejszego wieczora Blizzard zaprezentował jedną z ostatnich lokacji jakie zobaczymy podczas premiery w Diablo Immortal – Krainę Potępienia. Prezentacja jednej z ostatnich lokacji fabularnych w grze była niedostępna podczas beta testów gry. Jest to zrozumiałe zważywszy na fakt, że deweloperzy nie chcieli nam zdradzać całej fabuły w grze zanim nastąpi jej oficjalna premiera.

Kraina Potępienia to osobiste piekło władcy demonów. Jest to zakątek Płonących Piekieł, gdzie Skarn, geniusz zła poszukujący odłamków Kamienia Świata, może bawić się w sędziego, ławę przysięgłych i kata przez całą wieczność.

Lokacja będzie dostępna zaraz po zakończeniu wątku fabularnego w Zamarzniętej Tundrze. Podzielona będzie również na sublokacje.

Knieja Niedoli

Najpierw będziecie musieli przedrzeć się przez powykręcane konary Kniei Niedoli. W ciemnościach roi się od charklaków i wypaczonych pionków, demonów, które zawiodły Skarna i których ciała za karę zostały połączone z elementami tej krainy.

Staraliśmy się odzwierciedlić kształty i kolory otoczenia w projektach stworzeń w Krainie Potępienia, aby dać wam odpocząć od klasycznych, krwawoczerwonych demonów, które można spotkać w innych częściach piekieł.
Chcieliśmy, aby pionki czuły się w tym środowisku jak w domu, jakby tam ewoluowały, a przynajmniej zostały przez nie przekształcone.

OSTATNI ŚLAD

Wiele lat temu grupa anielskich strażników odkryła Krainę Potępienia, gdy ta kształtowała się z piekielnego chaosu. Odcięci od Niebios i uwięzieni stworzyli sobie przyczółek w ojczyźnie Skarna. Gdy opuścicie Knieję Niedoli, dołączycie do ocalałych w ich oblężonym obozowisku zwanym Ostatnim Śladem.

Dowódczyni aniołów, Veratiel, jest nieugięta – jej grupa od wieków poluje na demoniczne zagrożenia poza Polami Bitewnymi Wieczności. Jednak uwięzienie w Krainie Potępienia jest wyzwaniem większym niż cokolwiek, z czym przyszło im się mierzyć. Jako posiadacze anielskiego sztyletu Yl’nira macie szansę zebrać w piekle sojuszników… jeśli zdołacie ocalić ich przed naprawdę straszliwym losem.


SKARN, WŁADCA POTĘPIENIA

Pod koniec Diablo II: Lord of Destruction™ archanioł Tyrael zdał sobie sprawę z tego, że Kamień Świata został bezpowrotnie wypaczony i rozbił go, zanim zagładzie uległoby całe Sanktuarium. Wynikająca z tego katastrofa pozbawiła Tyraela cielesnej powłoki, a także pogrążyła w ruinie Arreat i znaczną część północy. Skarn nie pragnie niczego innego, jak tylko zebrać fragmenty kamienia.

Obraz Broma

Niewiele jednak o nim wiadomo. Po klęsce Najwyższych Złych w Diablo II w piekle toczyła się wojna, w której nie było wyraźnego zwycięzcy, mimo że wielcy źli, tacy jak Azmodan i Belial, powykrawali dla siebie własne ogromne królestwa. W tym czasie Skarn rósł w siłę, ale demonolodzy nie są w stanie stwierdzić, czy stał na czele armii, czy po prostu wykorzystał konflikt jako okazję do przejęcia części piekieł dla siebie. Większość z nich nie zna go nawet z imienia.

To, co jest oczywiste w przypadku Skarna, to jego żywe zainteresowanie ludzkością. W ciągu zaledwie kilku lat zebrał ogromną rzeszę wyznawców, którzy kuszą i zwodzą, aby powiększyć swoje szeregi w Zachodnich Królestwach. Potęga stworzenia jest niemal do ich dyspozycji.

DŹWIĘKI KRAINY

Nasz zespół od udźwiękowienia naprawdę się postarał, aby okrucieństwo i wielkie ambicje Skarna zakorzeniły się w każdym złowrogim zakątku strefy. Wsłuchajcie się w Krainę Potępienia.

Gdy gra trafi w wasze ręce, Skarn, któremu głosu użyczył Steve Blum, oraz Veratiel, w którą wcieliła się Kimberly Brooks, będą mieć wam wiele do powiedzenia.

WROTA DEMONÓW

Nic w tym środowisku nie jest zachęcające – to cmentarzysko kości i ostrych skał! Cienkie membrany pod powierzchnią powstrzymują piekielne, ogniste jądro.

Domena Skarna jest przepełniona atrakcjami i możecie spodziewać się tego samego rodzaju dzikiej rozgrywki, która jest obecna w innych strefach Diablo Immortal: legowisk, zleceń, wydarzeń, zadań i mnóstwa łupów.

Zones in Diablo Immortal are vast spaces packed with enemies, events, hidden lairs and treasure. As a point of reference: in red, the map outline of Diablo III’s Fields of Misery; in blue, the Realm of Damnation.

Istnieją również wyjątkowe wyzwania, które można znaleźć tylko w Piekle. Wrota demonów pojawiają się kilka razy dziennie w losowo wybranych miejscach w Krainie Potępienia. Aby wzmocnić swoje armie, Skarn otworzył swoje podwoje dla demonów z innych Płonących Piekieł. Przybywają przez portale w całej strefie zgodnie z harmonogramem – będąc w trzyosobowej drużynie, możecie odszukać miejsca, w których się pojawią, wejść do ich bram i zabić potwory, zanim dodadzą mocy legionom Potępienia. Walki te są dynamiczne i oferują sowite nagrody, a za udział w trzech z nich dziennie będziecie mogli zdobyć dodatkowe łupy.

NOWE PODZIEMIA – CZELUŚĆ CIERPIENIA

Równie ważne dla knowań Skarna są Czeluści Cierpienia – niecki, w których rodzą się monstra z Otchłani, ukrytej głęboko w Piekłach. Jedna z czeluści służy jako podziemie w tej strefie. Kiedy postawicie stopę na jej progu, stoczycie walkę z demonicznymi kultystami dzierżącymi ostrza i zmierzycie się z wypełniającym cały ekran bossem. W trakcie tej walki zobaczycie największą ilość krwi i posoki w całej grze.

Zaka jest jednym z najbardziej pamiętnych przeciwników, na jakich natkniecie się w Krainie Potępienia. Jedną z rzeczy, która nie rzuca się w oczy na tej ilustracji, jest jego rozmiar. Istnieje też pewien zwrot w walce z bossem i nie możemy się doczekać, jak zareagują na to gracze.

W każdej grze z serii Diablo przygoda prowadzi was od ponurych i pozornie realnych krajobrazów do miejsc, które są naprawdę niezwykłe. Cieszymy się, że możemy zaprezentować wam nowe oblicze Płonących Piekieł, w którym stereotypową lawę i rogi zastępują nieco odmienne elementy.