Blizzard: Tylko dlatego, że Nova ma skina Wdowy nie oznacza, że nie pojawi się w Heroes of the Storm

Deweloperzy Heroes of the Storm zapowiedzieli, że w długofalowej strategii dla gry zamierzają wprowadzić wszystkie najważniejsze postacie uniwersów Blizzarda i skin Novy wcale nie oznacza, że Wdowa nie pojawi się w grze.

wdowa może pojawić się w grze

KinaBrew wypowiedział się na łamach reddita wyjaśniając różnice między tworzeniem skórek, a tworzeniem nowej postaci. W trakcie wyjaśnień dlaczego nowa postać nie może pojawić się w grze powiedział, że skiny są nakładką na istniejący już model. Przemodelowanie kilku elementów graficznych nie jest problemem. Jednak przy tworzeniu nowej postaci angażowanych jest wielu projektantów. Postać musi otrzymać własną mechanikę poruszania się, ujeżdżania mountów, efektów wizualnych etc. W przypadku skórek wykorzystuje się już gotowe elementy by je lekko zmodyfikować graficznie.

Co jednak ważniejsze deweloperzy sugerują aby nie przejmować się tym, że jakaś postać posiada już skórkę bohatera z innej gry. Jako przykład podał tutaj Az’Guldana czy medyka Uthera, które to pojawiły się przed premierami Gul’Dana i Lt. Morales.

Odniósł się również bezpośrednio do skórki Wdowy z Overwatch, którą nosi Nova.

Tylko dlatego, że stworzyliśmy skin Wdowy dla Novy nie oznacza, że Wdowa nie jest brana pod uwagę [bycia bohaterem gry, przyp.red.] (…) Tylko dlatego, że chcemy wdrożyć fajną skórkę dla bohatera, nie oznacza, że nie wprowadzimy tego bohatera. W naszej długofalowej osi [produkcyjnej, przyp. red.] wdrożymy ich wszystkich.

Ostatnimi czasy nie otrzymujemy zbyt wielu bohaterów. Od premiery Deathwinga w grze w ciągu roku pojawiła się jedynie Mei. Blizzard zapowiedział, że w tym roku ma pojawić się ich więcej więc pozostaje nam czekać kim te postacie będą.

Zastanawia mnie jednak jakie umiejętności przenieśliby Wdowie do Heroes of the Storm. Umiejętności z Overwatch mogłyby się przydać w HotSie jak np linka, która pomagałaby jej uciekać przed przeciwnikami czy wręcz do nich się zbliżać aby ich zdjąć z karabinu snajperskiego. Mina, która tworzyłaby trującą chmurę bądź umiejętność ujawniania pozycji przeciwników.

Propozycji jest całkiem sporo i wbrew pozorom może być ona unikalna względem Novy.