Chemtechowa smoczyca z League of Legends zostanie tymczasowo wyłączona

Jeden ze smoków, a mianowicie Chemtechowa smoczyca oraz związane z nią zmiany terenu zostaną tymczasowo wyłączone.

Po skrajnie negatywnych opiniach o Chemtechowej smoczycy, oraz związanej z nią duszy oraz zmianami terenu, od społeczności graczy Riot Games postanowił całkowicie wyłączyć ją z gry do czau rozwiązania problemów z nią związanych.

Jak zaznaczają Rioterzy:

Gdy w przedsezonie zapowiadaliśmy Chemtechową Smoczycę oraz jej duszę i teren, zaznaczyliśmy, że naszym celem jest, aby miała ona większy wpływ na grę niż pierwotne Smoki Żywiołów. W ciągu kilku ostatnich miesięcy wasze opinie w mediach społecznościowych i odpowiedzi w ankietach pokazały nam, że nawet uwzględniając przyświecający nam cel, chemtechowy dodatek był zbyt frustrującym elementem gry — szczególnie dla drużyny przegrywającej.

Riot postanowił zatem całkowicie wyłączyć wspomnianego smoka. Zmiana wchodzi na serwery live w dniu dzisiejszym tj 24 stycznia 2022. Riot zaznacza, że smoczyca może być niedostępna przez długi czas.

W czasie gdy Chemtechowa Smoczyca i związana z nią mechanika będą wyłączone, zamierzamy testować kolejne wersje zmian, aby rozwiązać bieżące problemy, zachowując jednocześnie oryginalny cel, który chcieliśmy osiągnąć. Będziemy koncentrować się przede wszystkim na terenie. Osiągnięcie prawidłowo działającej wersji może nieco potrwać, co oznacza, że Chemtechowa Smoczyca może być nieobecna przez dłuższy czas.

Rioterzy zaznaczyli również, że smoczyca rozminęła się z założeniami.

Naszym celem jak zwykle jest maksymalna atrakcyjność Summoner’s Rift, a w tym wypadku w oczywisty sposób nie sprostaliśmy zamierzeniom. Dziękujemy, że za wasze opinie i wyrozumiałość dla wypuszczonej w ciemno Chemtechowej Smoczycy.