Modernizacja zawartości mitycznej w League of Legends

W tym roku odbędzie się aktualizacja zawartości rzadkiej i mitycznej w League of Legends.

W tym roku zajdą znaczące zmiany w dostępności i sposobie nabywania mitycznej i rzadkiej zawartości w League of Legends. Modernizacja zawartości mitycznej będzie podzielona na kilka faz w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Faza pierwsza

Mityczna Esencja

Klejnoty i Punkty Prestiżu łączą się w jedną nową walutę, która nigdy nie traci ważności. Po wprowadzeniu aktualizacji wasze niewykorzystane Klejnoty automatycznie zmienią się w Mityczną Esencję w stosunku 1 do 10, a Punkty Prestiżu znikną. Koniecznie wydajcie je w finałowym sklepie Punktów Prestiżu, który już działa! Po konwersji Mityczna Esencja zastąpi Klejnoty i Punkty Prestiżu we wszystkich miejscach, w których te dwie waluty pojawiały się jako łupy lub nagrody. Częstotliwość wypadania Mitycznej Esencji z Doskonałych Skrzyń tymczasowo zostanie podniesiona, aby zrównoważyć usunięcie Punktów Prestiżu z zestawów.

Mityczny Sklep, powroty ze skarbca i mityczne motywy

Zamieniamy też sklep za klejnoty na Mityczny Sklep oferujący zmieniającą się ofertę. Zawartość oferty obejmie:

Prestiżowe skórki ze skarbca: Prestiżowe skórki wydane co najmniej rok wcześniej kwalifikują się do udostępnienia w Mitycznym Sklepie. Co miesiąc będziemy udostępniać dwie skórki prestiżowe ze skarbca. Oto jak będzie kształtować się ich cena w Mitycznej Esencji:

 • Pierwsze udostępnienie: 125 ME
 • Drugie udostępnienie: 150 ME (zaczynają wchodzić skórki prestiżowe z 2019)
 • Trzecie i dalsze udostępnienia: 200 ME (zaczynają wchodzić skórki prestiżowe z 2018)

Skórki prestiżowe z 2018 i 2019 roku wchodzą w wyższej kategorii cenowej, aby uwzględnić ich większą ekskluzywność i trudność ich zdobycia w porównaniu do nowszych skórek prestiżowych. Dodatkowo po odblokowaniu tych skórek prestiżowych ich dotychczasowi właściciele otrzymają ekskluzywne, zmodyfikowane wersje skórek w ramach profitu z inwestycji. Te zmodyfikowane wersje nie będą dostępne do nabycia za Mityczną Esencję. Za oryginalnych posiadaczy będą uznawane osoby, które kupiły skórki o jeden patch przed wprowadzeniem Mitycznej Esencji. Dokładna data zostanie podana w opisie patcha.

Koncepcja skórki Evelynn z K/DA (Prestiżowa Edycja) z 2022

Skórki z motywami mitycznymi: Podobnie jak stare skórki prestiżowe, stare skórki za klejnoty też będą wyjmowane ze skarbca i udostępniane cyklicznie po dwie w Mitycznym Sklepie, ale zmiana oferty będzie następować co trzy miesiące, a nie co miesiąc. Zadebiutują w cenie 100 ME podczas pierwszego udostępnienia ze skarbca, przy kolejnych powrotach będą kosztować 125 ME. Pierwsi ze skarbca zostaną wyjęci Hextechowa Annie i Hextechowy Amumu

Totem i emotka sezonu: Rotacyjna skórka totemu z motywem mitycznym będzie dostępna co roku za 50 ME, a emotka z motywem mitycznym za 25 ME.

Pozostała zawartość: Zawsze będziecie mogli wydać nieco Mitycznej Esencji na Skrzynię Hextech (5 ME), Klucz Hextech (5 ME), 50 Pomarańczowej Esencji (1 ME) lub 150 Niebieskiej Esencji (1 ME).

Wymiany i ekskluzywność łupów

Po dodaniu klasycznych skórek prestiżowych do Mitycznego Sklepu usunięte zostaną skórki mityczne, w tym skórki prestiżowe, z puli łupów włącznie z wymianami. W przyszłości, gdy coś będzie opisane jako „ekskluzywne”, będzie to oznaczało, że można to zdobyć wyłącznie w sposób podany w pierwotnym opisie tego przedmiotu, na przykład tylko za tokeny wydarzenia. Jedynym wyjątkiem w przyszłości będzie okienko w trakcie rozpoczęcia sezonu, podczas którego wypuszczone co najmniej rok wcześniej prestiżowe i mityczne skórki pojawią się tymczasowo w pulach łupów i wymian.

Stare kule i Kapsuły wydarzeń wciąż znajdujące się w waszym ekwipunku, które zostały wcześniej wyposażone w szansę na upuszczenie mitycznych lub prestiżowych skórek, w dalszym ciągu będą mogły zapewnić te skórki, ponieważ nie jest planowane zmienianie starych pul łupów.

Zwykłe Skrzynie Hextech i Doskonałe Skrzynie przestaną udostępniać te skórki, gdy tylko dojdzie do zamiany waluty na Mityczną Esencję, ponieważ ich pule łupów będą takie same, nawet jeśli zostały zdobyte jeszcze przed zamianą.

Faza druga

Prestiż 2.0

Wraz z rozpoczęciem fazy 2 poziom skórek prestiżowych zostanie podniesiony. Prowadzone są eksperymenty z nową warstwą motywów do skórek prestiżowych, aby bardziej się wyróżniały i sprawiały wrażenie czegoś więcej niż złota Barwa. Skórki Prestiżu 2.0 to wysokiej klasy wariacje na bazie podstawowej tematyki, tak jakby były wersjami na występ na czerwonym dywanie lub kreacjami na pokaz mody. Wraz z tym nowym sprofilowaniem wzbogacona zostanie wartość prestiżowej oferty, między innymi dodając do skórek zupełnie nowe portrety!

Kamienie milowe imprezy

Wydarzenia z rewią łupów, takie jak PROJEKT lub Akademia Bojowa z 2021 roku, zamiast zestawów Punktów Prestiżu będą oferować ścieżkę nagród rozwijającą się w miarę otwierania Kapsuł wydarzenia. Skórki, które byłyby dostępne za Punkty Prestiżu, teraz będą wypuszczane wyłącznie (patrz powyżej) jako końcowa nagroda ścieżek nagród kamieni milowych imprezy. Po zakończeniu wydarzenia będą niedostępne aż do momentu, gdy zostaną wyjęte ze skarbca i umieszczone w ofercie Mitycznego Sklepu.

Ścieżka nagród kamieni milowych imprezy

Ścieżka kamieni milowych imprezy została tak zaprojektowana, aby zapewnić tyle samo łupów, ile trzeba byłoby zakupić, aby zarobić 100 Punktów Prestiżu za pośrednictwem zestawów z Kapsułami w 2021 roku, uzupełnionych całą masą dodatkowych nagród. Ścieżki nagród będą miały mniej więcej taki schemat:

 • 1 Kapsuła: ikona wydarzenia
 • 3 Kapsuły: ekskluzywna emotka
 • 5 Kapsuł: odłamek skórki o wartości 975 RP lub wyższej
 • 10 Kapsuł: odłamek skórki o wartości 1350 RP lub wyższej
 • 15 Kapsuł: odłamek skórki o wartości 1820 RP lub wyższej i 10 Mitycznej Esencji
 • 20 Kapsuł: Torba z Różnościami wydarzenia i 10 Mitycznej Esencji
 • 25 Kapsuł: ekskluzywna prestiżowa skórka, ikona i ramka

Kamienie milowe doskonałości

010722_LootMilestoneScreenforMasterworkChest.jpg
Ścieżka nagród kamieni milowych doskonałości

Kamienie milowe doskonałości to ścieżki nagród, które można powtarzać w nieskończoność, aby otwierać Doskonałe Skrzynie. Na razie zaplanowaliśmy następujące etapy.

 • 5 skrzyń: 5 Mitycznej Esencji i odłamek skórki dowolnej kategorii
 • 10 skrzyń: 5 Mitycznej Esencji
 • 15 skrzyń: 5 Mitycznej Esencji i odłamek skórki o wartości 975 RP lub większej
 • 20 skrzyń: 5 Mitycznej Esencji
 • 25 skrzyń: 5 Mitycznej Esencji i odłamek skórki o wartości 1350 RP lub większej

Faza trzecia

Ewolucja przepustki wydarzenia

010722_EPEMainPageMockup.jpg
Ścieżka nagród przepoczwarzonej przepustki wydarzenia

Ostatnim etapem modyfikacji mitycznej zawartości jest aktualizacja przepustek wydarzeń League poprzez połączenie obecnego systemu kupowania w sklepie za tokeny i tradycyjnych przepustek bojowych. Zarabiacie PD, grając i wykonując misje, i odblokowujecie tokeny oraz inne nagrody, gdy przechodzicie na wyższe poziomy przepustki. Wszystkie nagrody rozsiane obecnie pomiędzy różnymi rodzajami misji wydarzenia zostaną skonsolidowane w 50-poziomowym systemie nagród w wersji płatnej i darmowej:

 • Darmowe misje wydarzenia: Przekształcone w nagrody na ścieżce darmowej przepustki. Tak jak dotychczas będą zawierały w sumie 300 tokenów i kulę wydarzenia poza inną zawartością. Dochodząc do 30 poziomu, zdobędziecie wszystkie nagrody darmowej ścieżki.
 • Misje zbierania tokenów w ramach przepustki: Przekształcone w nagrody na ścieżce płatnej przepustki na każdym poziomie. Po 50 poziomach przepustki wydarzenia pojawi się gwarantujący jej posiadaczom tokeny „51” poziom, który można powtarzać w nieskończoność.
 • Misje kamieni milowych przepustki: Przekształcone w nagrody ścieżki płatnej przepustki.
 • Misje cotygodniowych wygranych w ramach przepustki: Będą zapewniać PD zamiast tokenów. Kumulują się z misjami pierwszej wygranej dnia.
 • (NOWE) Darmowe misje pierwszej wygranej dnia: Zapewniają PD przepustki za pierwsze zwycięstwo (lub 3 rozegrane gry) każdego dnia. Podobnie jak standardowe misje pierwszej wygranej są oparte na modelu „wykorzystaj, bo stracisz” — nie można kumulować wielu misji pierwszej wygranej.


Podobnie jak obecnie zdobyte tokeny będziecie mogli wydać w „tokenowym” sklepie, a gdy pojawi się nowa przepustka wydarzenia, wprowadzimy odpowiednie korekty, aby ciułanie 2000 tokenów nie zajmowało więcej czasu niż obecnie. Nowy sklep ma kilka udogodnień obsługi takich jak tagi kategorii (ikony widoczne z lewej strony ilustracji powyżej!).

Chociaż przepustka wydarzenia ewoluuje, jej cena nie zostanie podniesiona. Przepustki wydarzeń będą nadal kosztowały 1650 RP i zawierały cztery kule wydarzenia oraz 200 tokenów wydarzenia. Zachowamy też zestaw za 2650 RP, który zawiera podstawową wersję skórki prestiżowej wydarzenia, jej ramkę i ikonę.