Nilah- oficjalnie: opis umiejętności, biografia oraz koncepty najnowszej bohaterki League of Legends

Na stronie League of Legends zaprezentowano najnowszą bohaterkę gry - Nilah.

Najnowsza bohaterka League of Legends czyli Nilah została oficjalnie zaprezentowana na stronie gry. Opublikowano jej biografię, opis umiejętności wraz z prezentacją wideo poszczególnych zdolności. Na kanale league of Legends na youtube zaprezentowano również trailer bohaterki w języku polskim.

Opublikowano również opis umiejętności bohaterki wraz z prezentacją wideo:

Umiejętność bierna — Idealna Synergia

Nilah wzmacnia posiadane przez pobliskich sojuszników umiejętności leczenia i osłaniania tarczą. Sojusznicy, którzy wyleczą lub osłonią tarczą Nilah, sami uzyskają dodatkowe leczenie lub tarczę. Gdy sojuszniczy bohaterowie leczą się lub osłaniają tarczą w pobliżu Nilah, ona sama zapewnia sobie dodatkowe leczenie lub tarczę.

Jeśli Nilah trafi wrogiego stwora jako ostatnia, ona sama i najbliższy bohater sojusznik zyskują zwykłą ilość wspólnego doświadczenia plus połowę doświadczenia, które w innym przypadku zostałoby stracone podczas dzielenia się.

Q — Bezkształtne Ostrze

Użycie: Bezkształtne Ostrze Nilah uderza wzdłuż linii, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom. Trafienie wroga na krótko zwiększa zasięg i prędkość ataku Nilah oraz wzmacnia jej ataki podstawowe, dzięki czemu tworzą stożek i zadają dodatkowe obrażenia.

Biernie: Obrażenia od ataków i umiejętności zadawane bohaterom ignorują częściowo ich pancerz, a Nilah leczy się o część zadanych obrażeń. Ten efekt skaluje się na podstawie szansy na trafienie krytyczne i przekształca każdą nadwyżkę leczenia w tarczę.

W — Całun Radości

Nilah otacza się Całunem Radości, dzięki któremu na krótko zyskuje prędkość ruchu, redukcję odnoszonych obrażeń magicznych oraz unika wszystkich obrażeń od ataków.

Dotknięcie sojusznika również ukrywa go w całunie, zapewniając mu takie same korzyści przez czas krótszy o połowę.

E — Strumień Powietrzny

Strumień Powietrzny pozwala Nilah doskoczyć do wybranej jednostki, pokonując za każdym razem określoną odległość i zadając obrażenia wszystkim wrogom, których spotka na swojej drodze. Nilah może przechowywać do 2 ładunków Strumienia Powietrznego jednocześnie.

Podczas działania Strumienia Powietrznego Nilah może użyć Bezkształtnego Ostrza (Q), aby wywołać falę na swojej drodze, zadając obrażenia po krótkim opóźnieniu i zapewniając Bezkształtnemu Ostrzu wzmocniony efekt ataków podstawowych.

R — Apoteoza

Nilah uwalnia przypływ mocy, smagając swoim biczem otaczający ją obszar, a kulminacyjny wybuch wciąga wrogów w centrum tego obszaru.

Apoteoza leczy Nilah o część zadanych obrażeń, przekształcając każdą nadwyżkę leczenia w tarczę. Ten efekt skaluje się na podstawie szansy na trafienie krytyczne i dotyczy też pobliskich sojuszników.

Wraz z opisem umiejętności udostępniono biografię bohaterki:

Nilah jest ascetyczną wojowniczką z odległej krainy, która poszukuje najbardziej śmiercionośnych i tytanicznych przeciwników, aby rzucić im wyzwanie i ich pokonać. Swoją potęgę posiadła dzięki pojedynkowi z długo więzionym demonem radości, a jedyną emocją, jaka jej pozostała, jest nieprzerwane świętowanie. Zapłaciła więc niewielką cenę za ogromną siłę, którą teraz dysponuje. Nilah koncentruje płynną postać demona w ostrzu o niezrównanej mocy, aby bronić świat przed dawno zapomnianymi, starożytnymi zagrożeniami.

Biografia w całości dostępna tutaj.

Twórcy udostępnili również długi wpis, w którym wyjaśniają w jaki sposób powstał koncept Nilah wraz ze szczegółowym opisem broni, poszczególnych umiejętności oraz ich animacji.

Najnowszy dodatek do składu League jest, jakby to powiedzieć… okropną podpuszczalską.
Na początku tego roku wypuściliśmy Renatę Glasc, wielką manipulatorkę i potężną chembaronessę, oraz monstrualną ciotkę mantę Bel′Veth, czyli Cesarzową Pustki.

Teraz przerywamy ten cykl falą radości o imieniu Nilah [nee-lah].

Praca nad Nilah zaczęła się od podstawowego pomysłu na rozgrywkę: prowadzący walczący w zwarciu zwadźca. Celem było stworzenie nowego doświadczenia nie tylko dla dolnych, ale również dla grających Yasuo i Yone, którzy być może chcieliby wypróbować swojego bohatera (i miecz?) na innej pozycji. Wiemy, wiemy… ale — drodzy dolni i wspierający — zanim włączycie Caps Lock, przeczytajcie jeszcze kawałek.

Zespół stanowczo nie chciał tworzyć kolejnego smutnego ioniańskiego chłopca z mieczem. Pamiętając o tym, graficzka koncepcyjna Nancy Riot „Sojyoo” Kim zaczęła rozglądać się za bronią, która mogłaby pasować do założeń i wpadła na urumi, elastyczny biczopodobny miecz pochodzący z Azji Południowej. 

Wśród pierwszych koncepcji, które przedstawiła Nancy, jedna wersja miała na przykład sześć rąk, a inna bardziej tradycyjny talwar (szabla o zakrzywionej głowni) — opowiada główny scenarzysta Jared „Carnival Knights” Rosen. — Ale gdy zobaczyliśmy pomysł z urumi, to było jak „O rany, naprawdę nie mamy bohatera z biczem? Przecież musi jakiś być. Może Zyra? A nie, to ta od roślin. Jakiś inny bohater?” Ale nie było żadnego.

Nilah pochodzi z Kathkan, krainy leżącej na południowy wschód od starożytnego Camavor (i niegdyś rywalizującej z nim). To miejsce — inspirowane Azją Południową i Południowo-Wschodnią — oślepia kolorami, ma przebogatą historię i prastare mity pełne historii o bohaterach, bogach, demonach i potworach zamieszkujących Kathakan.

Całość wpisu dostępna tutaj

Wraz z konceptami ujawniono również splash art premierowej skórki bohaterki. Będzie to skórka z serii Star Guardian

Nilah będzie dostępna w patchu 12.13, który na serwerach Live pojawi się 13 lipca 2022