Riot Games opublikowało nowe plany dotyczące bohaterów League of Legends

Plany dotyczące bohaterów zwane także roadmapą zostały upublicznione przez twórców na oficjalnej stronie gry.

Roadmapa jest cyklicznie publikowana na stronie gry. Dotyczy ona przeważnie zmian bohaterów, przedmiotów, a także gry samej w sobie. Tym razem skupia się wyłącznie na bohaterach, ich zmianach oraz planie wydawania nowych bohaterów w tym i na początku przyszłego roku.

Na początku twóry dzielą się planami odnośnie nowych bohaterów i opóźnień w ich wypuszczeniu

Dwoje bohaterów, których zamierzaliśmy wypuścić pod koniec roku miało być powiązanych z motywem wydarzenia, ale w miarę prac nad ich rozwojem stawało się jasne, że niezupełnie do niego pasują. Kierunek rozwoju obu bohaterów podobał się nam i nie chcieliśmy na siłę zmieniać ich charakterów w celu dopasowania ich do wydarzenia. W związku z tym zamierzamy wypuścić prowadzącego na początku przyszłego roku, a kilka patchów późnej bohatera dla wsparcia.

Nie wiemy jeszcze, jak wpłynie to na nasz harmonogram w 2022 roku, ale możliwe jest, że w przyszłym roku wypuścimy dodatkowego bohatera. Do czasu publikacji następnego harmonogramu wydawania bohaterów powinniśmy mieć więcej informacji i wówczas się nimi podzielimy.

Następnie twórcy postanowili podzielić się planami odnośnie poprawy wizualnych aspektów gry, takich jak upgrade wizualny niektórych starszych bohaterów, ich starszych skórek i splashartów do nich, jednocześnie zaznaczając, że skórki wydane niedawno do tych bohaterów nie będą objęte poprawkami.

Zespół ds. personalizacji League — czyli ekipa, która pracuje nad skórkami, wydarzeniami i innymi elementami kosmetycznymi — zaczęła pracować nad nowym rodzajem aktualizacji bohaterów, które nazwaliśmy aktualizacjami grafiki i niezawodności (ang. Art and Sustainability Update, ASU). Celem ASU jest nadanie starszym bohaterom League wyglądu spełniającego nasze obecne standardy jakości, usunięcie starych problemów technicznych i stworzenie podstaw do projektowania nowych skórek dla tych bohaterów.

ASU to wizualne odświeżenie, które pozwali nam unowocześnić wygląd bohatera (a czasem lepiej dopasować go do tego obszaru naszego uniwersum, który reprezentuje). Takie aktualizacje nie wpłyną w znacznym stopniu na fabułę bohatera ani nie zmienią żadnych elementów jego rozgrywki, co zwykle ma miejsce w pełnych VGU. W ASU możemy poprawiać pewne elementy starszych bohaterów, na które narzekaliście przez lata — jak połamane karki czy nadgarstki, przestarzałe animacje, brak przejrzystości rozgrywki, przestarzałe stroje i dialogi itp. ASU to dodatek do pełnych VGU, które zespół ds. bohaterów będzie wypuszczać tak jak do tej pory.

W przypadku ASU naszym celem jest aktualizacja najbardziej krytycznych elementów starszych bohaterów, aby lepiej pasowali do naszych obecnych standardów graficznych i wizualnych. Oznacza to, że największe zmiany przejdą podstawowa wersja bohatera i jego starsze skórki, a nowsze lub legendarne skórki mogą czasem pozostać nietknięte.

Mamy nadzieję, że wprowadzając ASU, będziemy mogli zmodernizować więcej waszych ulubionych bohaterów i stworzyć fundamenty dla lepszych skórek w przyszłości. Pierwszego ASU możecie się spodziewać jeszcze w tym roku.

Aktualizacje grafiki i niezawodności (ang. Art and Sustainability Update, ASU)

W końcu twórcy postanowili podzielić się zajawką dotyczącymą nowego bohatera, który będzie strzelcem z bota, dodając nieco detali, a także zaznaczając jakie zmiany chcieliby wprowadzić.

Początek roku 2022 będzie dla nas elektryzujący, dzięki zupełnie nowemu strzelcowi dolnej alei, który ładuje już akumulatory i rwie się na Summoner’s Rift. Chcieliśmy stworzyć strzelca będącego personalizacją energii kinetycznej, który wciąż pozostaje w ruchu i aż iskrzy od nadmiaru determinacji. Bohatera, który gra w tempie karabinu maszynowego i wprowadza do składu atmosferę rodem ze strzelanki. Chcieliśmy też zobaczyć, jak sprawdzi się w League dość unikalna koncepcja ataku podstawowego.

Strzelcy z założenia są bohaterami bazującymi na atakach podstawowych. W przeszłości eksperymentowaliśmy też z modyfikowaniem ataków podstawowych, np. w przypadku Gravesa, Xayah i Jhina. Jednak tym razem chcieliśmy na nowo przeanalizować rolę ataku podstawowego w zestawie strzelca i sprawdzić, czy uda się go całkowicie przedefiniować. Nakręcam się na samą myśl o czymś takim, a jeśli wy też, to przygotujcie się na super hiper nowego bohatera, który pojawi się już na samym początku przyszłego roku.

Lotem błyskawicy

A także zajawką dotyczącą nowego supporta, czyli między innymi miejsca, z którego pochodzi.

Tym miastem rządzą pieniądze. Technologią, potęgą, ludźmi. Jeśli masz dość kasy, możesz kupić wszystko. Technologię, dzięki której sięgniesz po to, czego pragniesz, i którą wyrzucisz, gdy stanie się zbędna. Potęgę, dzięki której napuścisz na siebie swoich wrogów, by patrzeć, jak zabijają tych, których przysięgali chronić. I ludzi, którzy zmanipulowani twoją przerażającą charyzmą pozwalają wysłać się na niemal pewną śmierć, przed którą wybawić ich może jedynie spełnianie twoich zachcianek.

Na koniec poznają imię tego, który naprawdę rządzi tą grą, tego, który przywołuje strzały… „wspierającego”.

Kasa napędza wszystko wokół mnie

Z opisu, a także z grafiki zaprezentowanej wraz z opisem wynika, że nowy wspierający będzie pochodził z Zaun, dzielnicy regionu Pilltover, czyli prosperującego i postępowego miasta, którego władza i wpływy stają się coraz większe. To centrum kultury Valoranu, gdzie sztuka, rzemiosło, handel oraz innowacja stoją ramię w ramię. Piltover nie zawdzięcza swojej potęgi silnej armii, lecz prężnie rozwijającemu się handlowi i innowacyjności. 

Po planach odnośnie nowych bohaterów twórcy postanowili podzielić się postępami nad pełnym reworkiem Udyra, czyli jednego ze starszych czempionów ligi.

Odkąd ostatnio mówiliśmy o VGU Udyra, udało się nam poczynić znaczące postępy. Następną obfitującą w informacje aktualizację zamierzamy zamieścić na blogu na początku przyszłego roku, ale zanim to nastąpi chcieliśmy wspomnieć o kilku drobiazgach.

Po pierwsze o jego porożu.

Gdy opublikowaliśmy poprzednią aktualizację, większości z was spodobała się jego fryzura, ale poroże wzbudziło trochę wątpliwości. Po przeanalizowaniu waszych opinii zdecydowaliśmy, że jednak należy zachować rogi, ponieważ są unikalnym wyróżnikiem jego sylwetki i rozpoznawalności oraz przypominają o jego druidzkich mocach. Zgodziliśmy się jednak co do tego, że projekty wymagają przeróbki, ponieważ rogi były ogromne i bardzo absorbowały uwagę. Dlatego zaczęliśmy tworzyć nowe wersje mniejszego poroża.

Najnowsze wieści o Udyrze

Uznaliśmy, że najbardziej obiecująca jest opcja B i zaczęliśmy ją rozwijać. Wydaje się nam, że uzyskaliśmy bardziej wyrazisty i naturalny kształt, lepiej podkreślający jego druidzki charakter i mniej kojarzący się z naostrzoną bronią.

Chcieliśmy dać też Udyrowi coś, co przypominałoby o przyjaźni, którą nawiązał z Lee Sinem, będąc w Ionii. Dlatego opaska na włosy, którą otrzymał od Lee Sina, znalazła się na owijce nadgarstka Udyra.

ostatnim wpisie o Udyrze przedstawiliśmy pomysł polegający na rozwinięciu jego motywu poprzez połączenie z Freljordzkim półbogiem. Wasze reakcje były nadspodziewanie pozytywne, przez co perspektywa mocniejszego związania Udyra z Runeterrą stała się dla nas jeszcze bardziej ekscytująca. Postanowiliśmy zafiksować się na tym kierunku i nie możemy się doczekać, kiedy opowiemy wam o tym więcej w następnym wpisie na blogu. Na razie pokażemy wam kilka koncepcyjnych „półboskich” póz opracowanych dla Udyra przez Justina „Riot Earpa” Albersa.

I to już wszystkie informacje zawarte w publikacji. Kolejne plany odnoścnie bohaterów, ich aktualizacji i planów onośnie prac nad postaciami zostaną opublikowane na początku przyszłego roku.