Riot Games wyłączyło Oriannę z League of Legends z powodu buga na Worlds 2022

Riot Games postanowiło wyłączyć Oriannę, bohaterkę League of Legends z powodu poważnego błędu bohaterki

Riot Games ogłosiło, że całkowicie wyłącza bohaterkę Oriannę z League of Legends z użycia w trwającym turnieju Worlds 2022. Dla tych, którzy nie są tego świadomi, Worlds to największy turniej e-sportowy w League of Legends w roku, w którym najlepsze drużyny z Korei, Chin, Europy, Ameryki Północnej i innych regionów spotykają się, aby walczyć o tytuł nowego mistrza świata. I chociaż Mistrzostwa są powszechnie uważane za największe wydarzenie e-sportowe roku, Riot musiał wykluczyć jedną z najczęściej granych bohaterek środkowej alei w grze z powodu poważnego błędu.

Dzisiaj w mediach społecznościowych Riot ogłosił, że całkowicie wyłącza Oriannę na Mistrzostwach 2022 „do odwołania”. Zasadniczo oznacza to, że drużyny biorące udział w turnieju nie będą już mogły wybierać Orianny, ponieważ ten błąd ma szansę zapewnić im nieuczciwą przewagę nad przeciwnikiem.

Na ten moment nie jest potwierdzone, czy Orianna będzie wyłączona do końca trwania turnieju, czy zostanie włączona jak tylko naprawią ten błąd.

Wspomniany błąd zaprezentował na swoim kanale Youtuber Vandiril. Oto rótkie wideo prezentujące błąd: