Najciekawsze premiery gier 2022 roku

Stwierdzenie, że najciekawsze premiery gier 2022 roku jeszcze przed nami, raczej nie będzie nadużyciem.

najciekawsze premiery gier 2022 roku

Bieżący rok jest fatalny z uwagi na wiele względów, ale nie gdy mówimy o grach. Dostaliśmy już m.in. świetne Elden Ring, kapitalny Horizon: Forbidden West czy udane Dying Light 2: Stay Human, ale pozostałe 8 miesięcy będzie przynajmniej równie ciekawe. W niniejszym artykule przyjrzymy się trzem najbardziej obiecującym grom, które jeszcze nie wyszły, ale ukażą się do końca tego roku. Bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

1. Redfall

Redfall to tajemnicza gra od Akrane Studios, twórców serii Dishonored. Akcja produkcji rozgrywa się na opanowanej przez wampiry wyspie, a poza zabawą w pojedynkę, pojawi się też opcja kooperacji. Fabuła tej niezwykle ciekawie zapowiadającej się produkcji w dalszym ciągu pozostaje wielką niewiadomą: znamy tylko jej ogólny zarys, który mówi, że wcielmy się w postać człowieka uwięzionego na wyspie opanowanej przez wampiry. Naszym zadaniem będzie uwolnienie się spod buta krwiopijców i poznanie ich prawdziwych zamiarów.

Dokładana data premiery Redfall nie jest znana, ale gra ma się ukazać jeszcze w 2022 roku. Produkcja zadebiutuje wyłącznie na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Od pierwszego dnia będzie też dostępna w Game Passie, ale pecetowcy kupią ją jeszcze m.in. na platformie Valve. A jeżeli nie podejdzie, to wiedząc jak zwrócić gre na Steam, bez problemu odzyskamy pieniądze.

2. God of War: Ragnarok

Jeśli chodzi o premiery gier 2022 roku, to God of War: Ragnarok to zdecydowana czołówka wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów. Produkcja ukaże dalsze losy Kratosa oraz jego syna Atreusa, którzy tym razem będą musieli stawić czoła jeszcze większemu zagrożeniu niż dotychczas. Wiemy, że głównym antagonistą w grze będzie dobrze znany z mitologii nordyckiej Thor, a fabuła opowieści skupi się na tytułowym Ragnaroku, czyli końcu świata. Protagoniści będą musieli zrobić wszystko, aby nie doprowadzić do — wydawałoby się — nieuchronnej katastrofy.

Czy ich plan się powiedzie? Tego dowiemy się jeszcze w tym roku, choć dokładna data premiery God of War: Ragnarok wciąż nie została ujawniona. Gra zadebiutuje wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, więc użytkownicy innych platform będą musieli obejść się smakiem.

3. Need for Speed 2022

Nowa odsłona Need for Speed ma się ukazać jeszcze w tym roku, więc dobra kierownica do Xbox Series X (lub na inne platformy) zdecydowanie się przyda. O samej grze jeszcze wiele nie wiadomo, ale jej akcja podobno ma się rozgrywać w słonecznym Miami. Względem poprzednich odsłon serii możemy się spodziewać przede wszystkim jeszcze bardziej wciągającej rozgrywki oraz znacznie lepszej grafiki, bo produkcja ukaże się tylko na pecetach i konsolach dziewiątej generacji.

Jak w przypadku pozostałych pozycji na niniejszej liście, dokładna data premiery Need for Speed 2022 pozostaje tajemnicą, ale krążą plotki, że odbędzie się w listopadzie. Nie jest to jednak pewnik, więc warto wyczekiwać oficjalnych informacji.

A Wy, na jakie premiery gier 2022 roku czekacie najbardziej? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach poniżej!