10 000 kont zbanowanych w Overwatch

Blizzard kontynuuje politykę banowania kont w Overwatch. W ostatniej oficjalnej notce padła liczba ponad 10 000 kont.

banhammer w overwatch

Azja to charakterystyczny region. To właśnie tam jest banowanych znaczna liczba kont w Overwatch za różnego rodzaju przewinienia. Tym razem jak czytamy na oficjalnym forum Battle.Net zbanowanych zostało ponad 9500 kont za toksyczność oraz kolejne 738 kont za cheatowanie.

Wszystko konta zostały szczegółowo wylistowane w temacie na forum Battle.net co jest normą i wymogiem prawnym w Korei Południowej. Blizzard pracuje nad usprawnieniem systemu anty-cheatowemu dzięki czemu będzie mógł jeszcze skuteczniej wykrywać oszustów w Overwatch i ich banować. Nie zmieni to jednak podejścia firmy, która takim oszustom doradza po prostu zakup nowego konta gry. W Azji jest to jeszcze prostsze ze względu na popularność kafejek internetowych gdzie gracze masowo używają oprogramowania wspomagającego grę.

Mam tylko nadzieję, że nowe mechanizmy tak mocno uprzykrzą rozgrywkę oszustom, że w pewnym momencie będą sami mieli dosyć ciągłego tworzenia nowych kont. Jednak może to być również marzenie ściętej głowy jeśli właściciele takich kont za pomocą cheatów boostują konta innych graczy.

Problem będzie raczej permanentny. Ważne aby w naszym regionie było jak najmniej cheaterów.