Aktualizacja na Publicznym Serwerze Testowym Overwatch. Zmiany wyszukiwarki gier

Na PST znalazła się nowa wersja Overwatch. Wprowadza ona zmiany w wyszukiwarce gier oraz Warsztacie.

W Warsztacie Overwatch od kilku lat społeczność może dać upust swojej kreatywności. Od premiery narzędzia powstała już masa sal treningowych, walk z bossami, doom parkourów, doom sumo, tiny overwatchów i innych trybów. Można nawet powiedzieć, że w pewnym momencie powstało ich trochę zbyt dużo. Pomimo banalnej w obsłudze możliwości importowania trybów poprzez kody identyfikacyjne, spora część społeczności miała problemy z korzystaniem z Warsztatu. Najnowsza aktualizacja ma to zmienić.

r/Competitiveoverwatch - The new PTR Popular tab showcasing modes that have high playtime - Cards include "Popular over last week, 1-3 trending cards, popular over last day"

Od teraz po kliknięciu w kartę wyszukiwarki gier zobaczymy nowy ekran następującymi kategoriami:

  • Popularne
  • Ulubione
  • Ostatnie
  • Wszystkie

Komentarz twórców: Przed wprowadzeniem zmian, wielu graczy miało problem z nadążaniem za ciągle rozrastającą się kolekcją trybów utworzonych przez graczy. Nowe karty Przeglądarki Gier Dowolnych mają dać szansę trybom, które wcześniej zostałyby pominięte. Karta Popularne ma za zadanie pokazywać część najbardziej popularnych trybów oraz gry, które dopiero zyskują na popularności. Karta Ulubione pozwoli graczom utworzenie własnych kolekcji trybów, aby dodać tam tryb wystarczy kliknąć Gwiazdkę wyświetlaną obok nazwy konkretnego trybu. Karta Ostatnie pozwoli natomiast na wyświetlenie ostatnio granych trybów. Na zakończenie zostanie Karta Wszystkie, która będzie zawierać znaną wszystkim do tej pory listę lobby oraz trybów. Dodajemy również możliwość wyszukiwania lobby, które będzie działać na podstawie interesującego nas kodu.

Aby ułatwić identyfikację trybów zostaje również dodane pole Nazwy Trybu. Będzie ono reprezentowało tryb w wyszukiwarce, zachęcamy twórców by nadali Nazwy swoim starym kreacjom (tryby bez Nazwy będą wyświetlane w wyszukiwarce jako Kod identyfikacyjny).

Malevento - nowa mapa Deathmatch w Overwatch ujawniona! - Blizzplanet.pl

Twórcy proszą również o cierpliwość i zgłaszanie nieprawidłowości w działaniu nowych kart. Liczą, że dzięki usprawnieniom Warsztat, a także kreacje społeczności zyskają drugą młodość.
Jeśli chodzi o mnie to uważam, że tego typu funkcjonalność powinna zostać dodana już dawno, ale z racji że nad Warsztatem pracuje teraz chyba tylko jedna osoba (wcześniej dwie) to można wybaczyć takie opóźnienie. Jest to zmiana drobna, która nie wpłynie może na nasze rozgrywki rankingowe czy szybkie gry, ale na pewno poprawi komfort użytkowania gry. Czekam na nowe tryby i liczę, że Warsztat będzie również od początku dostępny w Overwatch 2, bo jego brak byłby po prostu ogromnym zmarnowaniem potencjału. Czekamy też oczywiście na dodanie kreatora map oraz oby nieco wcześniej, na Malevento, które na ten moment zaczyna wyglądać na dobrze spreparowanego fake-newsa.

PS Jeden z użytkowników zauważył, że w rosyjskiej wersji przeglądarki gier tytuł Przeglądaj został błędnie przetłumaczony jako: Gildie. Czyżby system klanów nadciągał do Overwatch wcześniej niż sądziliśmy? Na pewno wpisywałby się dobrze w ten cykl zmian QoL.

Post image