Atak DDOS. Lagi i problemy z logowaniem do gier Activision Blizzard

Od dnia wczorajszego serwery Activision Blizzard są stale atakowane przez hakerów. Ataki DDOS utrudniają rozgrywkę w CoDa, Overwatch i inne gry sieciowe.

atak ddos blizzard

Blizzard na łamach swojego oficjalnego profilu technicznego na platformie Twitter poinformował o atakach DDOS na swoich dostawców sieciowych, czego skutkiem są lagi i problemy z logowaniem do gier studia.

Problem dotyczy amerykańskich serwerów gry jednak hakerzy mogą również rzucić się na serwery europejskie i azjatyckie gdzie również mają ogromną rzeszę graczy.

Jest to z całą pewnością niefortunne, że gdy większość krajów wysyła pracowników do domu, hakerzy utrudniają im spędzanie tego czasu przed ulubionymi grami. Oczywiście wiele osób będzie pracowało zdalnie, ale coraz więcej szkół i uczelni zostaje zamkniętych, przez co młode osoby muszą znaleźć sobie nowe zajęcie. Jednym z nich jest rzecz jasna granie w gry komputerowe.

Platforma Steam ogłosiła, że w trakcie trwania koronawirusa pobiła rekorod jednoczesnej obecności graczy online, która wynosiła 20 milionów osób. Ciekawi mnie czy również Blizzard będzie odnotowywał znacznie wyższy wskaźnik graczy na serwerach.