Autorka fabuły w Overwatch odchodzi z Blizzarda

Alyssa Wong, która w 2018 roku została zatrudniona do tworzenia fabuły w Overwatch odchodzi z Blizzarda.

alyssa wong opuszcza blizzarda

Nieciekawe informacje dotarły do nas zza oceanu. Alyssa Wong, która od lipca 2018 roku wspierała pracę Michaela Chu nad Overwatch poinformowala o swoim odejściu z firmy. Jest to drugie tak głośne odejście osób odpowiedzialnych za fabułę Overwatch. Wcześniej w marcu informowaliśmy Was o odejściu Michaela Chu, głównego scenarzystę Overwatch.

Tak krótkiej kariery w Blizzardzie się nie spodziewaliśmy. Alyssa Wong, spędziła w Blizzardzie dosłownie dwa lata. Jej aktualnie największym osiągnięciem, o którym wiemy jest przyzwoite opowiadanie Baptiste, w którym to poznaliśmy Maugę.

Odejścia dwóch ważnych osób z działu odpowiedzialnego za tworzenie historii oznacza najczęściej dwie rzeczy. Jedną z nich jest wypalenie i chęć wymiany na kogoś ze świeżymi pomysłami, drugim natomiast jest stworzenie tak wielu wątków na tak długi okres czasu, że pracę tych osób można uznać za całkowicie zakończoną. A mogło być też tak, że otrzymała lepszą ofertę od konkurencji.

I to właśnie najpewniej ten drugi aspekt dotyczy Overwatch. Wcześniej w tym roku informowaliśmy Was o sprzedaniu już gotowego serialu Overwatch jeden z platform telewizyjnych. Informacje te ujawnił Nick van Dyke, ówczesny prezes Activision.

Aktualnie nie wiemy nic o nowych wątkach jakie pojawią się w Overwatch 2 poza mobilizacją i walką na wielu frontach z Sektorem ZERO wspieranym przez organizację terrorystyczną Talon.

Jak myślicie, dowiemy się czegoś więcej o Overwatch 2 jeszcze w tym roku?