Beta Overwatch 2 na konsole Playstation i Xbox będzie, ale później

Besta Overwatch 2 na konsole Playstation i Xbox odbędzie się. Blizzard potwierdził, że je planuje.

będzie beta Overwatch 2 na konsole

Beta testy gier są bardzo kontrowersyjnym tematem w społeczności. Deweloperzy nadają dostępy według określonego schematu prac nad produkcją i często wiele osób nie wie dlaczego nie może wziąć udziału we wcześniejszej grze. Beta Overwatch 2 na konsole początkowo nie była w ogóle planowana. Jednak jak informuje Blizzard, gracze konsolowi otrzymają szansę na wzięcie udziału w beta testach sequela. Zaznaczają jednak, że nie będzie to w podczas pierwszej fazy beta testów trybu PvP Overwatch 2, która odbędzie się 26 kwietnia tego roku.

W miniony piątek odbył się oficjalny stream z deweloperami Overwatch 2. Obecni byli na nim Aaron Keller, dyrektor gry, Geoff Goodman, Lead hero designer, Jon Spector, Commercial leader oraz prowadząca stream Soe Gschwind. W trakcie streamu potwierdzono datę premiery beta testów Overwatch 2, a wraz ze streamem na oficjalnej stronie gry pojawił się FAQ dotyczący nadchodzącej fazy testowej.

Beta Overwatch 2 na konsole

W oficjalnym FAQ na stronie playoverwatch.com, Blizzard ujawnił, że pierwsza faza beta testów Overwatch 2 będzie dostępna wyłącznie dla graczy PC. Nie poinformowano o przyczynie dlaczego gracze konsolowi są wyłączeni z tej fazy jednakże proces aktualizacji gry na platformach Microsoftu i Sony wymagają certyfikacji aktualizacji. Tych podczas beta testów jest bardzo dużo i z tego powodu firma musiałaby wydłużyć proces aktualizacji, na co podczas beta testów nie można sobie pozwolić.

Firma ujawniła jednak, że beta testy Overwatch 2 na konsole odbędą się w „przyszłych fazach testów”. Jest to ciekawe stwierdzenie ponieważ sugeruje, że gra nie doczeka się 2 faz beta testów, a ich większej liczby.

Pytanie. Jestem graczem konsolowym, czy będę miał możliwość gry podczas 1 Zamkniętej Bety?
Odpowiedź. Nasza pierwsza Zamknięta Beta będzie dostępna tylko na PC, ale planujemy dołączyć graczy konsolowych w przyszłych fazach testów.

Najpewniej deweloperzy chcą poprawić wszystkie możliwe bugi oraz sprawdzić jak najwięcej zmian balansu bohaterów zanim gra zostanie udostępniona graczom konsolowym. Zapewne podczas fazy, do której zostaną dołączeni użytkownicy Playstation 4/5 i Xboxa One/ Series X/S Overwatch 2 będzie już na ukończeniu co pozwoli skupić się na ewentualnych błędach konsolowych.

Beta Overwatch 2 wystartuje 26 kwietnia 2022 roku. Premiera gry nie została jeszcze publicznie ogłoszona.