Beta Overwatch 2 za oglądanie naszego streamu!

Oglądajcie jutro nasz stream a otrzymacie dostęp do beta testów Overwatch 2!

beta overwatch 2 wystartowała

Już jutro startują beta testy trybu PvP w Overwatch 2. Dokładnie od godziny 20:00 czasu polskiego gracze zaczną otrzymywać zaproszenia do pierwszej fazy beta testów Overwatch 2. Jednak co ważniejsze, jeśli nie otrzymacie dostępu do gry we wtorek, betę otrzymacie w środę. Wystarczy, że obejrzycie 4 godziny naszych streamów na kanale RushingTurtles, aby otrzymać dostęp do bety Overwatch 2. Blizzard opublikował warunki i szczegółowe informacje dotyczące premiery w oddzielnym FAQ, który prezentujemy poniżej.

Najważniejsze informacje w skrócie: 

  • aktualnie w betę mogą zagrać tylko posiadacze licencji Overwatch,
  • osoby bez licencji gry, które otrzymają betę w ramach dropów na Twitchu muszą czekać na tzw “free trial”, kilkudniowe okno, w trakcie których będą mogli zagrać w Overwatch.
  • beta potrwa od 26 kwietnia do 17 maja (data zakończenia może ulec zmianie),
  • zaprezentowano wymagania sprzętowe bety Overwatch 2,
  • aby otrzymać drop w postaci dostępu do bety PvP Overwatch 2 uruchomcie stream na twitchu RushingTurtles w środę, 27 kwietnia o godzinie 19:00 i oglądajcie go przez 4 godziny aby otrzymać betę Overwatch 2.
  • pamiętajcie, że musicie mieć połączone konto Battle.Net w ustawieniach swojego konta Twitch.

Q.  Jak będę wiedział, że zostałem wybrany do udziału w becie trybu PvP Overwatch 2? 

A. Gracze wybrani do udziału podczas beta testów trybu PvP w Overwatch 2 otrzymają email powitalny od zespołu Overwatch z instrukcjami jak otrzymać dostęp do buildu gry. Rozpoczynając od godziny 20:00 czasu polskiego rozpoczniemy przydzielanie dostępów wybranym graczom. Mimo, że wybrani graczy powinni otrzymać dostęp pierwszego dnia, możemy wydłużyć liczbę zaproszeń do kolejnej grupy graczy w dalszych etapach beta testów.

Q. Jak mogę zapisać się do beta testów trybu PvP Overwatch 2 i jak dobierani są gracze?

A. Odwiedź stronę zapisów do bety PvP Overwatch 2. Możesz dowiedzieć się więcej o tym co zawiera się w becie PvP zapisując się do nich! 

Q. Czy potrzebuję licencji Overwatch do gry podczas bety?

A. Tak, wszyscy gracze muszą posiadać licencję oraz zainstalowanego Overwatch przed udziałem w beta testach trybu PvP. Ci, którzy zostali zaproszeni do bety PvP ale nie posiadają licencji Overwatch mogą pobrać i zainstalować grę w trakcie bezpłatnego okresu próbnego, który pojawi się w pewnym momencie trwania bety.

Q. Czy będą inne sposoby aby dostać się do bety poza zapisami?

A. Gracze mogą uczestniczyć w naszym programie Twitch Dropów aby zdobyć dostęp do bety podczas oglądania wybranych streamerów grających w kategorii Overwatch w wybranym oknie czasowym. Sprawdź pełną listę uczestniczących streamerów i szczegóły poniżej.

Q. Jakie platformy są obsługiwane podczas bety trybu PvP Overwatch 2?

A. Pierwsza beta jest dostępna tylko na PC. Jakkolwiek planujemy uwzględnić platformy konsolowe w przyszłych fazach testów.

Q. Czy w przyszłości będą kolejne fazy beta testów Overwatch 2?

A. Tak, planujemy dodatkowe fazy testów.

Q. Które regiony są dostępne podczas rozgrywki w betę trybu PvP w Overwatch 2?

A. Beta jest aktualnie dostępna w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej/Brazylii, Korei Południowej, Japonii, Australii/Nowej Zelandii, Tajwanie i Południowo Wschodniej Azji.

Q. Jakie języki są wspierane podczas bety PvP w Overwatch 2?

A. Beta PvP w Overwatch 2 aktualnie wspiera język angielski (US) i częściowo pozostałe języki. Nasz zespół w dalszym ciągu pracuje nad lokalizacją wszystkich nowości w Overwatch 2, ale gracze mogą czasami napotkać napisy bądź dźwięki grane po angielsku podczas beta testów. Czujemy się zobowiązani do wspierania naszej globalnej sieci graczy i dostarczenia w pełni zlokalizowanego doświadczenia na premierę!

Q. Jeśli zostanę zaproszony do bety PvP Overwatch 2, czy mogę streamować lub tworzyć content o grze?

A. Oczywiście! Uwielbiamy kiedy nasza społeczność gra w grę i tworzy content, zatem nie możemy się doczekać kiedy zobaczymy co stworzyliście! Pamiętajcie aby spełnić warunki umowy licencyjnej Overwatch.

Q. Jak długo potrwa beta PvP w Overwatch 2?

A. Beta PvP Overwatch 2 rozpocznie się 26 kwietnia o 20:00 czasu polskiego i zaplanowano jej zakończenie na 17 maja (data ta może ulec zmianie w zależności od potrzeb testowych).

Q. Czy progres jaki zrobię podczas bety PvP Overwatch 2 zostanie przeniesiony do gry live?

A. Żaden Twój progres nie zostanie przeniesiony do gry live ponieważ praca nad betą w dalszym ciągu jest w toku i sposobem zespołu deweloperów do przetestowania aktualnego buildu Overwatch 2. Możecie spodziewać się, że gra ewoluuje i rozwinie się znacząco przed premierą.

Q. Dlaczego część funkcji z Overwatch nie będzie dostępna podczas bety PvP Overwatch 2?

A. Jako, że beta PvP Overwatch 2 stale ewoluuje, część funkcji z aktualnej wersji gry nie będzie dostępna podczas beta testów. Dla przykładu nie będzie w niej trybu rankingowego, profili czy systemu pochwał. Odzwierciedla to trwające prace nad grą oraz aspekty, na których chcemy się skupić podczas testów.

Q. Jakie są wymagania sprzętowe bety PvP Overwatch 2?

A. Wymagania sprzętowe prezentujemy poniżej!

Minimalne Wymagania Overwatch 2
OS: Windows 7/8/10 64-bit
Procesor: Intel® Core™ i3 lub AMD Phenom™ X3 8650
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 600 series, AMD Radeon™ HD 7000 series
RAM: 6GB
HDD: 50 GB

Rekomendowane Wymagania Overwatch 2
OS: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel® Core™ i7 lub AMD Ryzen™ 5
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1060, AMD R9 380
RAM: 8GB
HDD: 50 GB

Q. Czy użytkownicy systemu Mac będą mogli uczestniczyć w becie trybu PvP?

A. Nie, ten build bety został zaprojektowany wyłącznie na PC i beta dla urządzeń Mac nie będzie udostępniona.

Twitch Drops na wybranych kanałach streamerów

Zespół deweloperski Overwatch łączy siły z Twitch celebrując premierę bety PvP Overwatch 2. Możesz wybrać konkretnego streamera Overwatch 2 w trakcie limitowanego czasowo okna aby otrzymać dostęp do bety PvP w ramach kampanii Twitch Drops. 

Limitowana czasowo kampania rozpoczyna się 27 kwietnia o 19:00 i zakończy się 28 kwietnia o godzinie 03:00 w nocy. Widzowie muszą uruchomić stream wybranej grupy streamerów, którzy prowadzą relację z bety PvP Overwatch 2 w kategorii Overwatch. Będziecie uprawnieni do wzięcia udziału w Twitch dropach po obejrzeniu któregokolwiek z uczestniczących kanałów przez 4 godziny. Twój czas będzie sumowany bez względu, który stream oglądasz z listy poniżej.

Połącz swoje konto Battle.Net oraz konto Twitch aby otrzymać drop bety. Aby odebrać drop bety PvP Overwatch 2 musisz posiadać licencję Overwatch przypisaną do Twojego konta. Gracze, którzy nie posiadają Overwatch, dalej będą mogli wziąć udział podczas okresu testowego, które będzie oferowany w trakcie trwania bety PvP. Jakkolwiek nie jest wymagane aby od razu instalować grę, zrobienie tego od razu pozwoli zredukować czas pobierania i instalacji. 

Dostęp do bety PvP Overwatch 2 otrzymacie po odebraniu Twitch dropa, następnie będziecie musieli zainstalować grę poprzez Battle.Net Launcher. Poniżej zamieszczamy instrukcję dla tych, którzy otrzymają dostęp.

  1. Zaloguj się danymi konta Battle.Net, które synchronizowałeś na koncie Twitch do Twitch dropów.
  2. Kliknij ikonę Overwatch w górnej części launchera. 
  3. Następnie nawiguj do wersji gry z drop-downem zlokalizowanym w lewej dolnej części karty Overwatch.
  4. Wybierz Overwatch Overwatch 2 Technical Beta, zainstaluj i kliknij przycisk Graj aby zacząć.

Źródło PlayOverwatch.com