Blizzard celuje w crossplay między platformami i pyta graczy o opinię

Blizzard powoli przypatruje się tematom crossplayu. Na Twitterze jeden z pracowników firmy pyta obserwujących czy istotny jest dla nich crossplay między platformami.

crossplay w grach blizzarda

Crossplay jest aktualnie jednym z tematów na czasie. Coraz więcej produkcji multiplayer pojawia się zarówno na PC, konsolach jak i urządzeniach mobilnych zwiększając dramatycznie przychody firm. Blizzard najwyraźniej nie chce zostać z tyłu i również szykuje się do tworzenia crossplayu w swoich grach. Pytanie jakie się jednak nasuwa, czy obejmie on co-op czy rywalizację multiplayerową.

Urządzenia mobilne będą niedługo głównym źródłem uzyskiwania przychodów przez firmy gamingowe. Już teraz EA Games czy Activision Blizzard większość swoich przychodów z gier osiągają dzięki produkcjom mobilnym. A trzeba sobie jasno powiedzieć Activision Blizzard ma aktualnie tylko 3 produkcje mobilne: Call of Duty Mobile, Hearthstone i Candy Crush Saga. Oznacza to, że przeniesienie kolejnych produkcji jest tylko kwestią czasu, co potwierdził zarówno Denis Durkin, dyrektor finansowy spółki jak i jej właściciel Bobby Kotick.

Crossplay w Overwatch, Diablo i Starcraft?

Co to może oznaczać dla Overwatch, Diablo czy Starcrafta? Ano to, że jeśli pojawi się crossplay to gry mogą zostać odpowiednio uproszczone. Nie znajdziemy w nich skomplikowanych wątków ponieważ gry mobilne tworzone są pod niedzielnych graczy, którzy chcą się odrobinę rozerwać i niekoniecznie myśleć co muszą w danej grze zrobić.

Blizzard próbuje wypośrodkować rozgrwykę pomiędzy tego typu graczami, a osobami które lubują się w rywalizacji. Będzie to dosyć ciężkie do osiągnięcia zważywszy na fakt, że Diablo Immortal, co prawda produkcja wyłącznie mobilne nie będzie posiadała trybu hardcore, a co ma miejsce w Diablo 3 i będzie występowało w Diablo 4.

Aktualne wyniki ankiety i Mike Ybarry pokazują, że ponad 50% osób głosujących (z ponad 5 tysięcy oddanych głosów) chce tej funkcjonalności w grach Blizzarda. Firma zapewne jest pewna wdrożenia tego mechanizmu, ale najpewniej chce potwierdzić swoje przypuszczenia pytając o to graczy w niekoniecznie oficjalny sposób.