BlizzCon 2023 – Blizzard pokazał gameplay Venture, nowego bohatera w Overwatch 2

Podczas BlizzCon 2023 Blizzard pokazał gameplay Venture - kolejnego bohatera po Maudze, który pojawi się w Overwatch 2 w 2024 roku.

venture overwatch 2

Blizzard oficjalnie zakończył prezentacje nowości jakie zobaczymy w Overwatch 2 w 2024 roku. Wśród nich pojawił się nowy tryb Clash i nowa mapa przeznaczona dla tego trybu Hanaoka – zreworkowana Hanamura, nowi bohaterowie – Mauga, Venture i Space Ranger, zmiany w rozgrywkach rankingowych – sposobie liczenia MMR i nagród, jak i reworku systemu Przepustki Bojowej. Jednak nic nie przewidywało ujawnienia materiału z rozgrywki Venture.

Nowy bohater natarcia prezentuje ciekawy gameplay, który jest bardzo dynamiczny. Na podstawowym ataku posiada działko projectile z 8 pociskami. Jedną z jej umiejętności jest szarża do przodu, w trakcie której broń zamienia się w pewnego rodzaju wiertło. Jednak najciekawszą pokazaną podczas pokazu umiejętnością jest przemiana w stertę gruzu, którą może się przemieszczać i podczas którego jest nietykalny.

Venture to niebinarny bohater w Overwatch 2

Podczas trwającego konwentu Ana Martínez, character designer w Overwatch 2 ujawniła, że Venture jest osobą niebinarną, która używa zaimków Oni/Ich.

Venture pojawi się w Overwatch 2 podczas 10 sezonu Przepustki Bojowej w kwietniu tego roku.