Chipsa debiutuje w OWL i oglądalność ligi wzrasta o niemal 150%!

Wczorajszego dnia Chipsa zadebiutował w rozgrywkach Overwatch League. Nie byłoby w tym nic wielkiego gdyby nie fakt, że jego obecność w meczu zwiększyła oglądalność ligi o niemal 150%.

chipsa debiutuje w overwatch league

Chipsa został zakontraktowany przez Philadelphia Fusion w listopadzie ubiegłego roku. Już wtedy z jego kontraktem wiązane były kontrowersje jako, że jego brat znajduje się już w drużynie jako assistant coach i był posądzany o to, że pomógł bratu dostać się do drużyny. Chipsa później komentował, że jego brat był przeciwny ale prawdy tak naprawdę się już nie doczekamy.

Do tej pory Chipsa w trakcie rozgrywek przesiadywał na ławce rezerwowych i przez ponad pół roku nie zagrał nawet mapy. Wczoraj otrzymał swoją szansę i jakie było zdziwienie gdy nagle okazało się, że na mecz Philly średnia oglądalność zwiększyła się o niemalże 150% z 30 tysięcy widzów na 44 tysiące.

Oczywiście gdyby grał regularnie zapewne nie byłoby takiej ekscytacji. Niemniej jednak jego obecność ma bezpośredni wpływ na oglądalność ligi i widać to również w komentarzach na Reddicie, gdzie widzowie chętnie komentowali wszelkie tematy związane z tym zawodnikiem.