Gildie i Battle Pass na oficjalnych grafikach projektanta Overwatch 2

Projektant Overwatch 2 zaprezentował grafiki i animacje, na których widać Battle Pass i system Gildii.

Battle Pass i Gildie na oficjalnych grafikach projektanta Overwatch 2

Od dawna wiemy, że Overwatch 2 ma zmienić mechanizm Loot Boxów, potencjalnie właśnie na Battle Pass. Deweloperzy obiecywali również system gildii, który był wielokrotnie odkładany na rzecz funkcji, które miały większy priorytet. Być może grafiki zaprezentowane przez projektanta Overwatch 2 mogą sugerować ich pojawienie się, ale trzeba zaznaczyć, że to dosyć stare projekty.

Gdy projektanci Blizzarda prezentują swoje prace, następuje to najczęściej w dwóch przypadkach. Pierwszy dotyczy projektów związanych z danym wydarzeniem. Przykładowo przy okazji wielu wydarzeń czy wyzwań w Overwatch, projektanci mieli zgodę firmy na prezentację grafik koncepcyjnych. Czasami było to robione poza oficjalnymi notkami na stronie Blizzarda, a czasami poprzez wpis blogowy lub twitterowy z odnośnikiem do grafiki.

Drugi mechanizm dotyczy z reguły pracowników, którzy chcieli pochwalić się swoimi pracami, ale przez dłuższy czas nie mogli ponieważ podlegało to pod NDA. Gdy je ostatecznie publikowano były to najczęściej stare projekty, które czasami pojawiały się w grze, a czasami pozostawały w kwestii konceptu.

Battle Pass Overwatch 2

Battle Pass to temat poruszany zarówno w społeczności gry jak i na samym szczycie. Już w marcu 2020 roku, Jeff Kaplan ujawnił w jednym z wywiadów, że lubi mechanizm Karnetów Bojowych. Z punktu widzenia deweloperów taka funkcja wymusza na graczach stałe zaangażowanie jeśli chcą zdobyć interesujące ich nagrody.

Jason Kirby, który jest projektantem UI w Blizzardzie w jednej z zaprezentowanych grafik wskazał istnienie Battle Passa.

Gildie w Overwatch 2

Ten sam człowiek odpowiedzialny był za zaprojektowanie systemu gildii w menu Overwatch 2. Funkcja, która miała pojawić się w Overwatch, nigdy tego nie zrobiła i była spychana co i raz na niższe priorytety. I zapewne jeśli Overwatch 2 nie odniesie sukcesu, gracze nie będą mieli okazji to wypróbowania go.

Poniższe wideo prezentuje jak wygląda system przyjęcia do gildii.

Oczywiście obie powyższe funkcje, mimo że zaprojektowane przez grafików nie są potwierdzeniem pojawienia się ich w grze. Z całą pewnością mechanizmy te były opracowywane przynajmniej w fazie konceptów i zasad funkcjonowania.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że jeszcze w tym roku dowiemy się więcej o tym, w jaki sposób gracze będą mogli zdobywać nagrody kosmetyczne w drugiej odsłonie gry.

Źródło: Artstation