Jeff Kaplan rozgrzewa plotki na temat serialu Overwatch

Odbyte w czwartek AMA dało graczom trochę odpowiedzi na pytania od deweloperów. Jednak Jeff Kaplan rozgrzał plotki, które mogą dotyczyć bezpośrednio serialu Overwatch!

serial overwatch, jeff kaplan rozgrzewa marzenia fanów

Serial Overwatch to temat, który pojawił się wraz z premierą gry, ale dopiero na początku tego roku został potwierdzony przez jednego z byłych prezesów Activision Blizzard, Nicka van Dyka.

Od momentu w którym to van Dyk usunął owe informacje ze swojego profilu na LinkedIn nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Podczas czwartkowego AMA Jeff Kaplan powiedział jednak coś co może rozgrzać marzenia fanów o nadchodzącym serialu.

Jednym pytaniem było odnoszące się do fabuły gry oraz jak dużo z posiadanych zasobów deweloperzy chcą pokazać światu. Jeff wypowiedział wtedy następujące słowa:

Zaplanowaliśmy fabułę Overwatch na wiele lat do przodu. Jest wiele rzeczy, którymi się ekscytujemy, jak na przykład dalekosiężnymi wątkami fabularnymi czy indywidualnymi historiami. Mamy wielu bohaterów, miejsca i grupy o których chcemy powiedzieć więcej. Cieszymy się z tego, że niektóre historie opowiemy w nowy sposób używając nowych mediów.

I właśnie ostatnie słowa są tu kluczowe, „nowe media”. Overwatch doczekało się wielu unikalnych zestawów zabawek, pojawiła się pierwsza powieść na podstawie gry, mieliśmy okazję obejrzeć masę komiksów. I mimo, że Jeff Kaplan nie potwierdził bezpośrednio pojawienia się serialu, nie powiedział jednoznacznie, że nie pojawi się, ale dodał tajemniczo:

aktualnie nie mamy żadnych ogłoszeń na ten temat

Nad wątkami fabularnymi Overwatch pracuje aktualnie Jeff Chamberlain, który pracował nad kultowym już cinematikiem do World of Warcraft Wrath of the Lich King.

Pozostaje nam czekać kiedy w końcu doczekamy się pierwszych oficjalnych informacji o serialu w świecie gry.