Jeff Kaplan: Testowaliśmy kolejkę z trzema DPSami

Blizzard ujawnił, że od grudnia zaczęli testować kolejkę z trzema DPSami, jednym tankiem i dwoma supportami.

test kolejki 1-3-2

Na forum Battle.Net pojawiła się propozycja, w której gracze zaproponowali deweloperom wprowadzenie kolejki ról 1/3/2, która pozwoliłaby na skrócenie kolejek dla DPSów. Jak się okazuje Blizzard testuje to rozwiązanie już od grudnia i Jeff Kaplan postanowił ujawnić ciekawe informacje!

Kolejka ról była nie tylko wybawieniem ale i przekleństwem dla Blizzarda. Gracze, którzy grają na pozycji natarcia często muszą czekać kilka czy kilkanaście minut, nie mówiąc już o grandmasterach którym zdarzało się czekać i godzinę na mecz.

Jeff Kaplan potwierdził, że pracowali nad systemem 1/3/2 ale napotkali na niespodziewane przeszkody, z którymi muszą się uporać. Chodzi tu przede wszystkim o off-tanków, którymi są Zaria, Wieprzu i D.Va. Meta skupiona na jednym tanku zmusiłaby do przetestowania rozwiązań, w których Ci bohaterowie trafili by do natarcia. Ale w związku z tym trzeba byłoby dostosować ich do nowej roli poprzez zmniejszenie HP, ograniczenie umiejętności etc.

Dodatkowym problemem byłaby presja wywoływana na jedynym tanku w grze. Jeśli ogólna meta opierałaby się o Reinhardta, a gracz wybrałby Orisę czy Winstona byłby pod stałą presją bądź wręcz hejtowany.

Blizzard jest przekonany o tym, że kolejka 1/3/2 daje dużo nowych możliwości ale sprawia dodatkowe problemy. Przy czym chce jeszcze więcej opinii od społeczności na ten temat.

Czy uważacie, że kolejka z 3 DPSami będzie dobrym rozwiązaniem?