Jeff Kaplan ujawnia plany zamkniętej i otwartej bety w Overwatch 2

Podczas tegorocznego BlizzConu nie poznaliśmy daty premiery gry, jednak w wywiadzie dla IGN Jeff Kaplan potwierdził, że beta najprawdopodobniej się wydarzy.

jeff kaplan o becie overwatch 2

BlizzCon 2021 zakończył się niekoniecznie dobrymi opiniami graczy. Jako największe ogłoszenia Blizzard uznał dostosowanie do dzisiejszych platform swoich pierwszych gier: Lost Vikings, Rock N Roll Racing i Blackthorne oraz remaster Diablo II Resurrected.

Jednak mnie bardzo ciekawiły nowinki ze świata Overwatch. I mimo, że Blizzard pokazał sporo ciekawostek z tworzenia gry, graczy najbardziej interesowała data premiery bądź przynajmniej ujawnienie planów na beta testy. Tych informacji na BlizzCon zabrakło, jednak Jeff Kaplan postanowił otworzyć się bardziej w wywiadzie dla portalu IGN. Zapytany o beta testy powiedział:

Najprawdopodobniej się wydarzy…osiągnęliśmy kolejne milestones (kamienie milowe, kolejne etapy iteracji z programistycznego punktu widzenia, przyp. red.), w ramach których przeprowadzono rozszerzone testy rozgrywki i zaangażowano w nie osoby spoza naszego zespołu.

Kaplan przyznał również, że za jakiś czas spodziewają się wewnętrznych alfa testów, o których trwaniu publika już nie będzie wiedziała. Jednak po nich „jest bardzo prawdopodobne”, że gra przejdzie w stan zamkniętej bety i zostanie ujawniona publicznie. Niestety w przypadku open bety, Jeff Kaplan przyznał, że nie zdecydował jeszcze czy ta faza nastąpi.

Nie wiemy kiedy odbędą się beta testy Overwatch 2. Premiera gry nie została jeszcze ustalona więc ciężko mówić o konkretach.