Kolejny pros Overwatch League oskarżony o molestowanie nieletniej

Kolejny pro gracz Overwatch League kończy karierę zawodową w FPSie Blizzarda. Został oskarżony o molestowanie nieletniej.

London Spitfire rozwiązało kontrakt z Prov1de

London Spitfire poinformowało o rozwiązaniu kontraktu z Owenem „Prov1de” Warnerem, wobec którego prowadzone jest śledztwo w związku z tzw. groomingiem, innymi słowy molestowaniem nieletniej. Oficjalne oświadczenie pojawiło się na Twitterze organizacji.

Decyzja Lonton Spitfire została podjęta na kilka dni po ujawnieniu na Twitterze prywatnych rozmów z Discorda między zawodnikiem a Emmą „Emmaismental” (taką nazwę nosi konto dziewczyny). Twierdziła, że gdy miała 16 lat padła ofiarą groomingu. Jest to zachowanie mające na celu zdobycie czyjegoś zaufania i uzależnienia emocjonalnego od siebie połączone z wykorzystaniem seksualnym.

W oficjalnym oświadczeniu organizacja poinformowała, że w związku z oskarżeniami i za porozumieniem stron rozwiązało kontrakt ze swoim zawodnikiem Owenem „Prov1de” Warnerem w trybie natychmiastowym.

Tym samym drużyna poszukuje kolejnego supportu na dosłownie kilka tygodni przed rozpoczęciem rozgrywek sezonowych w ramach Overwatch League, którego start planowany jest na 5 maja.