Leaker twierdzi, że Blizzard porzuca prace nad Overwatch 2

W sieci pojawił się przeciek, wedle którego leaker twierdzi, że Blizzard porzuca prace nad Overwatch 2.

przecieki z overwatch 2

Na łamach portalu MMO-Champion pojawił się dosyć nietypowy przeciek dotyczący przyszłości Blizzarda. Według informacji zaprezentowanych przez leakera, Blizzard ma porzucić prace nad Overwatch 2 oraz jej mobilnymi produkcjami nie widząc sensowności w ratowaniu produkcji.

Na samym wstępie zaznaczę, że leak został zamieszczony przez osobę z zupełnie nowego konta na łamach portalu. Informacje te są bardzo nierealne, ale zamieszczam je tylko z jednego powodu. Przeciek dot. World of Warcraft został potwierdzony przez polskiego influencera gry, Nexosa, który jak powiedział na łamach swojego streamu otrzymał podobne informacje od swojego źródła.

Według tego przecieku prace nad Overwatch 2 miały zostać anulowane. Wraz z tym miano zatrzymać również prace nad mobilnymi produkcjami w świecie gry. Dodatkowo gra miałaby otrzymać jedynie nowych bohaterów i mapy, które miały pojawić się w Overwatch 2 bez trybu PvE.

Overwatch is believed to be unsalvageable, failing to capture any modern interest. Overwatch 2 has been cancelled, as have multiple smaller mobile projects set in the same universe. Overwatch in late 2022 will receive the maps and heroes planned for Overwatch 2, but not the PvE modes. A Netflix original series is in the works and seems unaffected by these cancellations.

Jest to dosyć nierealna informacja, przed którą przestrzegam. Blizzard od BlizzConu już niejednokrotnie informował o postępach prac nad Overwatch 2. Z kolei bardziej realne przecieki mówią o tym, że gra pojawi się dopiero w 2022 roku, ale i w tym przypadku może pojawić się obsuwa.

Jak będzie w rzeczywistości tego przekonamy się zapewne w kolejnych miesiącach. Aktualnie musimy wyczekiwać na kolejny BlizzCon, który ma ponownie odbyć się na początku przyszłego roku.