Lista postaci, która jako pierwsza zostanie zbanowana w puli bohaterów w Overwatch

Pula bohaterów zostanie wprowadzona za około miesiąc. Patrząc na aktualną listę tier wytypowaliśmy bohaterów, którzy zostaną w niej zbanowani.

overwatch 2 opóźnione

Pula bohaterów ma ograniczyć wybór postaci mogących wpływać na stagnację mety. Innymi słowy banowane będą postacie, które są po prostu wybierane najczęściej. Deweloperom zależy aby gracze zwiększali swój hero pool oraz starali się znajdować nowe strategie i taktyki na przeciwników. Dlatego też przyglądamy się, którzy bohaterowie mogą potencjalnie zostać zbanowani jako pierwsi.

Banowanie Tanków w Puli bohaterów

Największy problem Blizzard będzie miał zawsze z tankami. Jest ich dosyć mało, a biorąc pod uwagę, że tylko 3 tanków posiada tarcze, a reszta jest off tankami może powodować zgrzyty w drużynie gdy przyjdzie do jego wyboru.

Patrząc po statystykach zebranych przez poral Overbuff wśród tanków to właśnie Reinhardt bądź Zaria mają największy pick rate na wszystkich możliwych rangach. Sytuacja ta zmienia się tak naprawdę dopiero w rangach Master i Grandmaster gdzie najchętniej wybierana jest Orisa i Sigma. Blizzard rozważa czy puli bohaterów nie ograniczyć do pick rate na wysokich rangach gdzie dobór tanków jest drastycznie różny od niższych rang.

Banowanie Supportów w Puli bohaterów

Sekcja bohaterów wsparcia jest bardzo różna w zależności od rangi. W dalszym ciągu to właśnie Moira znajduje się na szczycie, ale zaraz za nią jest Ana i Baptiste, którzy również mogą zostać zbanowani w pierwszym tygodniu. Najbardziej prawdopodobne jest, że to właśnie Baptiste wyląduje na ławce na pierwszy tydzień.

Pojawiły się również głosy, że to Łaska może trafić na rezerwę jednak jej pick rate jest wysoki jedynie w rangach Brąz i Srebro. Jeden z deweloperów przyznał, że liczy na to, że Łaska zostanie zbanowana w pierwszym tygodniu jednakże wszystko zależy od tego na jakiej podstawie deweloperzy podejmą decyzję odnośnie banowania postaci. Czy będą to rangi i jeśli tak to na podstawie których.

Banowanie DPSów w Puli bohaterów

Aktualnie najszersza grupa bohaterów powinna ujawnić bohaterów, którzy szczególnie wyróżniają się na tle innych. Są nimi oczywiście McCree, Hanzo oraz Wdowa, którzy na wielu rangach utrzymują się w czołówce. Ich przewaga nad pozostałymi bohaterami jest dosyć miażdżąca co jednoznacznie pokazuje, że któryś z tych bohaterów będzie miał przerwę.

Gracie bohaterami z powyższej listy?