Manila nowa mapa w Overwatch stworzona przez fana

Overwatch mimo swojej cukierkowości posiada bardzo ciekawą architekturę. Jeden z fanów stworzył fanowską mapę miasta Manila, która prszentuje się genialnie.

Mapy w Overwatch są nie tylko przepiękne ale również skomplikowane. Aby mapa mogła trafić do gry wymagane są bardzo długie testy. Samo zaprojektowanie nie jest jedyną czynnością, która wiąże się z dodaniem jej do gry. Dlatego też deweloperzy zanim wprowadzą jakąkolwiek do puli muszą ją szczegółowo zaprojektować. Bo każdy choke point czy przejście na plecy ma znaczenie.

Manila, mapa na silniku Unreal Engine 4

Unreal Engine 4 jest ogólnodostępnym narzędziem dla projektantów, którzy próbują swoich sił w gamingu bądź po prostu projektują w nich swoje produkcje, za które Epic Games pobiera określoną prowizję od sprzedaży. Aby jednak stworzyć tak piękne krajobrazy trzeba mieć odrobinę umiejętności posługiwania się tym narzędziem. Jeden z fanów zrobił to wprost genialnie. Poza zwiastunem pokazanym powyżej utworzył również materiał z wędrówki po mapie, na którym zaprezentował każdy nawet najmniejszy szczegół.

Podoba się Wam Manila?