Mityczne skiny, zawieszki na broń, Battle Pass, nowi bohaterowie – oto nowości na premierę Overwatch 2!

Blizzard zaprezentował dzisiejszego wieczoru masę informacji na temat premiery Overwatch 2 i jej przyszłości. Wśród najważniejszych nowości znalazły się mityczne skiny, zawieszki na broń i masa innych rzeczy!

nowe skiny, zawieszki, nowi bohaterowie w Overwatch 2

Podczas dzisiejszego pokazu Overwatch 2 dowiedzieliśmy się bardzo dużo nowych rzeczy na temat przyszłości gry. Od kilku dni wiemy, że Overwatch 2 ruszy w Early Access 4 października 2022, natomiast dziś poza origin story i animacją o Królowej Junkertown poznaliśmy szczegóły publikacji contentu w grze, który ma przyciągać fanów.

Poniżej prezentuję szczegóły omawianych nowości:

  • sezony w Overwatch 2,
  • Battle Pass,
  • zawieszki na broń i banery,
  • Mityczne, modyfikowalne skórki bohaterów,
  • kampania PvE.

Sezony w Overwatch 2

Overwatch 2 ma być grą w formie usługi (live service), która ma pomóc dostarczać grze masę nowego contentu w regularnych okienkach wydawniczych. Ten ma wynosić zaledwie 9 tygodni więc średnio co dwa miesiące w grze pojawiać się będzie masa nowości.

Wśród gwarantowanych nowości co sezon znalazły się mapy, nowi bohaterowie i masa skinów. Deweloperzy poświęcili ogrom czasu na dopracowanie własnego silnika gry, które teraz ma dawać znacznie więcej możliwości i perspektyw przed deweloperami. Zmiany balansu, projektowanie bohaterów czy map jest znacznie łatwiejsze, bardziej intuicyjne, ale przede wszystkim, mniej czasochłonne.

W pierwszym sezonie gra doczeka się premiery z Sojourn, Królową Junkertown i nowym bohaterem Supportowym, który nie został dziś ogłoszony. Dodatkowo wśród nowych map jakie pojawią się w grze znalazły się Rio oraz Portugalia.

Battle Pass

Overwatch zmienia system loot boxów na Battle Pass. Gracze otrzymają do dyspozycji zarówno bezpłatną przepustkę jak i płatną oferującą znacznie więcej nagród. Wśród najciekawszych będą skiny, chociaż wiele z nich będzie w formie dostępnych już skórek z poprzednich wydarzeń sezonowych.

Szczegóły Battle Pass w Overwatch 2

Zawieszki na broń

Właściwie to talizmany ponieważ w materiale autorzy określili je mianem „Charm”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza talizman. Jest to znana fanom strzelanek zawartość kosmetyczna gdyż już wcześniej zaimplementowano je w Valorant studia Riot Games w formie nagród za realizację Przepustki Bojowej gry.

W Overwatch będzie pełniła identyczną rolę. Podczas pokazu zaprezentowano szkice kilku z nich oraz jedną w akcji.

Mityczne skórki

Mityczne skórki to zupełna nowość w Overwatch 2. Deweloperzy zdecydowali się wprowadzić kolejny Tier skórek, które mają jeszcze większą wartość niż skórki legendarne. Skórki mityczne mają być modyfikowalne, co oznacza, że każdy gracze mają mieć możliwość sprawdzenia wielu wariantów jednego skina.

Podczas pokazu deweloperzy skupili się na zaprezentowaniu wizerunku Genjiego. Pierwsza seria skórek mitycznych skupiać się będzie na tematyce cyberpunkowej.

Kampania PvE

Chyba najważniejszą informacją jest fakt, że kampania fabularna zostanie uruchomiona w 2023 roku. Nie zdradzono czy na początku otrzymamy dużą jej zawartość i z czasem kolejne etapy czy od razu będzie wydawana etapami wraz z premierami kolejnych sezonów.

Kampania fabularna ma popchnąć historię do przodu. Świat ponownie stoi na skraju Wojny Omnicznej, którą tym razem chce wywołać Sektor ZERO przy współpracy z organizacją Szpon. Na drodze ma stanąć nowa organizacja Overwatch, za której powołanie nowych członków odpowiadał McCree…znaczy się Cole Cassidy, którego przygody mogliśmy poznać w serii komiksów Świeża Krew.

Dużo czy mało zaprezentowano podczas dzisiejszego pokazu?