Moira w końcu doczeka się zmian. Pozostałe supporty również!

Podczas Q&A prowadzonego z Jeffem Kaplanem dowiedzieliśmy się o licznych zmianach supportów, ale i dużych dla samej Moiry.

Moira zmiany eksperymentalna karta overwatch

Aktualnie to chyba Moira jest najbardziej znienawidzonym supportem w grze. W większości dywizji rzadko kiedy spotyka się tego bohatera leczącego sojuszników, a głównie bawiącego się w DPSa. Powoduje to, że drużyna traci jednego supporta co bardzo szkodzi rozgrywce. Moira zadaje ogromne obrażenia dzięki kuli i kradzieży życia, ale jej główne zadanie należy do leczenia sojuszników.

Dlatego też Blizzard przyglądał się bohaterce i oto co powiedział podczas Q&A.

W grze zależało nam aby była odpowiednia dywersyfikacja umiejętności i stylów rozgrywki. Dlatego też u Moiry zajdą zmiany, które pojawią się niedługo w eksperymentalnej karcie.

Ciekawi mnie jakich zmian ma doczekać się Moira? Czy to będzie osłabienie zadawanych obrażeń na rzecz szybszego leczenia czy może rework jest umiejętności?

Dodatkowo Jeff Kaplan powiedział co nieco o zmianach u pozostałych supportów. Większość dotyczy barier i crowd control. Ciekawi mnie czy chodzi o to, że bohaterowie wsparcia otrzymają jakieś dodatkowe umiejętności bądź zamienne, czy będą w stanie lepiej znosić stuny, ograniczena etc.

Mamy kilka buffów/nerfów, które wkrótce wprowadzimy. Sporo poprawek dla bohaterów wsparcia. Większość jest skupiona na barierach i crowd control. Są potrzebne aby Overwatch było jak Overwatch, ale też z drugiej strony mogą powodować spore problemy, gdy gra jest przez nich zdominowana.