Najnowszy patch na PST zmienia działanie wind w Overwatch

Na Publicznym Serwerze Testowym Overwatch pojawiły się małe zmiany działania wind. Dodano również kilka nowych kwestii dla bohaterów oraz naprawiono błędy.

zmiana działania wind na hollywood w overwatch
Overwatch Sep 23 update finally makes highly-demanded elevator change |  Dexerto

Windy na Hollywood oraz Volskaya od dawna irytowały sporą część graczy. Ich istnienie czasem powodowało, że plan ataku lub obrony nie powiódł się kompletnie, gdyż trzeba było czekać na to aż platforma zjedzie na dół. Wprowadzało to niepotrzebny element RNG.

Gracze domagali się zmian już od dłuższego czasu i jak widać developerzy w końcu znaleźli czas by ich dokonać. Z powodu braku większych nowości pewnie mogli sobie w końcu pozwolić na dłubanie w oryginalnym kodzie map. Inna teoria mówi, że właśnie tworzona jest nowa mapa, gdzie windy będą przydatnym elementem, więc przy okazji postanowiono je przeprojektować.

Od teraz windy czekają aż model bohatera na nie wejdzie. Potem rozlega się sygnał, że winda rusza na górę i po chwili jesteśmy na high groundzie. Zwiększono również prędkość ruchu byśmy szybciej mogli dostać się na górę.

Otrzymaliśmy sporo opini na temat zawodności użycia wind na mapach Hollywood i Volskaya. By poprawić wrażenia z gry zapętlające się windy zostały przeprojektowane. Mamy nadzieję, że ta zmiana sprawi, że windy staną się szybszą i bardziej niezawodną formą transportu, a nowe dźwięki ostrzegą graczy z przeciwnej drużyny o nadciągającym ataku.

Oczywiście nie wszystko od razu działa jak należy czego wynikiem jest szwedzki program kosmiczny:

Poza tym Reinhardt otrzymał nową kwestię, dzięki której poinformuje swoich sojuszników o użyciu Zdruzgotania:

Naprawiono również masę błędów i dodano nowe kwestie dla karaoke na Busan. Nowe kwestie otrzymali: Ashe, Trupia Wdowa oraz Baptiste (polecam sprawdzić zwłaszcza tego ostatniego).