Blizzard udostępnił swojej społeczności aktualizację aplikacji Battle.net

Serwis Battle.net to niezwykle ważny aspekt historii Blizzarda. Jego korzenie sięgają aż do pierwszej odsłony sagi Diablo z roku 1996, i mało który launcher może pochwalić się taką tradycją. Jednak pewne rozwiązania z biegiem lat zaczęły stawać się nieco przestarzałe. Najnowsza aktualizacja ma poprawić płynność oraz kolejność korzystania z klienta, który umożliwia nam granie w WoWa, Overwatch, HotS, Diablo, Hearthstone, Starcrafta, a od kilku lat również CoDa.

New Battle.net Game Tab - World of Warcraft

Nowości to:

  • Ulepszona nawigacja i układ aplikacji – dzięki dodawaniu gier do ulubionych i zmienianiu ich rozmieszczenia jeszcze szybciej dostaniecie się do wybranych tytułów.
  • Znacznie bardziej rozbudowana sekcja wiadomości i zawartości gier w widoku całej strony.
  • Zupełnie odświeżony panel społecznościowy, dzięki któremu w zakładce każdej gry wyświetlani są wasi znajomi i ich aktywność.
  • Znaczące udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Nawigacja w aplikacji może się odbywać w większości z użyciem wyłącznie klawiatury. Zwiększyliśmy także wsparcie dla czytników głosowych ekranu oraz poprawiliśmy kontrast kolorów.
  • Nowe, skonsolidowane centrum powiadomień dla wiadomości i stanu pobierania gier.
The New Battle.net All Games Menu

Aplikacja jest póki co dostępna głównie w Ameryce Północnej, ale jeżeli chcecie mieć nowy wygląd u siebie wystarczy, że w ustawieniach klienta uruchomicie wersję Beta. Battle.net się zaktualizuje i będziecie mogli cieszyć się nowościami w każdym miejscu na świecie.

Tagi: , ,