Nowa meta – Era Roadhoga i Any!

Ostatnie zmiany w Overwatch ujawniły powstanie nowej mety, ery Roadhoga i Any!

nowa meta roadhog

Overwatch od początku roku przechodzi spore zmiany pod kątem mety. W większości są to zmiany mające na celu poprawić skuteczność DPSów i osłabić tarcze niszcząc ostatecznie metę double shield.

I zdaje się, że deweloperzy spowodowali ujawnienie nowej mety, w której kluczowymi postaciami są Roadhog i Ana. Osłabienie bohaterów z tarczami spowodowało, że aktualnie granymi tankami są głównie off-tanki takie jak Roadhog, Zaria, D.Va i Burzyciel.

Nowa meta w Overwatch

Podstawą funkcjonowania jest jak już wcześniej wspomniałem Roadhog i Ana. W nowej mecie to właśnie ten tank pełni rolę prowodyra ataków, który bierze większość obrażeń na siebie zadając przy tym ogromne obrażenia. Z kolei Ana jest podstawą by powstrzymać Roadhoga przeciwników przed samoleczeniem bądź chwytem na hak.

W mecie bardzo często widuje się również Ashe, która wcześniej nie pełniła tak ważnej roli jako DPS, a która teraz ma całkiem spore pole do popisu, zważywszy na fakt, że jako dynamiczny snajper z łatwością jest w stanie zadać ogromne obrażenia, szczególnie że w coraz mniejszej liczbie meczów pojawia się Reinhardt czy Orisa.