Nowe patch notes i wycofana aktualizacja w Overwatch. Moira i Reinhardt z potężnym buffem

Wczoraj Blizzard opublikował nowe 'patch notes' i udostępnił na serwery 'live' nowy, styczniowy patch wprowadzający sporo zmian w umiejętnościach bohaterów. Aktualizacja została jednak wycofana przez bugi, po których naprawieniu wróciła do gry.

Wczorajszego dnia w Overwatch pojawił się nowy patch wprowadzający kolejne zmiany balansowe bohaterów. Najnowsza łatka skupiać się będzie na umiejętnościach 'transportowych’ najprawdopodobniej skrojonych już pod Overwatch 2.

Postacie uzyskują większą mobilność, a te które mogły jej dowolnie nadużywać zostaną ograniczone.

Najciekawszym rozwiązaniem wydaje się być buff Moiry, który umożliwia jej 'wskakiwanie’ w miejsca poprzednio dla niej nie dostępne.

Drugim kierunkiem jaki wydaje się obierać gra to znaczne zwiększanie obrażeń niektórych umiejętności w najbliższym otoczeniu tanków.

Tak jak przywołanie Mecha Dvy rozgniata wrogów wokół niej, tak i teraz Reinhardt otrzymuje spore wzmocnienie obrażeń rąbnięcia młotem.

Są to moim zdaniem bardzo dobre zmiany, robiące trochę miejsca wokół samego tanka, w jego przestrzeni i powodujące więcej respektu dla nich.

Tutaj 'Patch Notes’:

Moira
Fade

  • Może skakać o wiele wyżej niż do tej pory używając tej umiejętności.

Reinhardt
Earthshatter

  • Teraz zadaje dodatkowe 200 obrażeń w zasięgu 1.75m od miejsca uderzenia.

Hanzo
Storm Arrows

  • Strzały rykoszetują jeden raz od momentu uderzenia.

Cassidy
Combat Roll

  • Może użyć przewrotu będąc w powietrzu.

Torbjörn
Rivet Gun – ALT Fire

  • Koszt amunicji zmniejszony z 3 do 2.

Wrecking Ball
Grappling Claw

  • Teraz posiada ograniczenie do 6 sekund.

Czemu jednak Patch okazał się problematyczny i został natychmiastowo wycofany z serwerów, a wpis ze strony włącznie z informacją na forum usunięty?

okazało się że „Storm Arrows” u Hanzo przelatują przez tarczę jak gdyby nic, co z wiadomych względów musiało zostać wycofane.

Pojawiło się wiele wpisów drwiących z developerów, ponieważ tak bardzo nie przetestowany patch trafił na chwilę do graczy. Nie wiem czy to pokłosie ostatnich odejść z firmy i ogromnego zawirowania w dziale QA, czy to jakiś sabotaż, czy zwykłe lenistwo.

Na forum AndyB (Community Manager) napisał:

Hi folks,
We’ve reverted the patch due to this bug. Apologies to anyone negatively affected by this
Sorry Hanzo mains. Your reign of terror was brief but horrifying.

Jedno jest pewne. Nie dopilnowanie/testowanie absolutnie podstawowej sprawy, jaką jest to aby nic nie przelatywało przez tarczę to mocna kompromitacja.