Nowy Jork, Rio, Rzym i Monte Carlo – poznajcie szczegóły dotyczące nowych map w Overwatch 2

Wczorajszy pokaz PvP Overwatch 2 zaprezentował rozgrywkę na czterech nowych mapach: Nowy Jork, Rio, Rzym i Monte Carlo.

prezentacja map w Overwatch 2

Podczas wczorajszego pokazu PvP w Overwatch poza zmianą rozgrywki na 5vs5 oraz usunięciem 2CP z rankedów i szybkich gier deweloperzy zaprezentowali pokaz czterech map, które pojawią się wraz z premierą sequela gry. O części zaprezentowanych wczoraj map wiedzieliśmy już wcześniej. Jednak dopiero teraz Blizzard zaprezentował gameplay rozgrywki każdej z nich. Wśród nich znalazły się następujące mapy:

  • Nowy Jork (Hybryda),
  • Rio (Hybryda),
  • Rzym (Przepychanka),
  • Monte Carlo (Eskorta).

W trakcie pokazu deweloperzy potwierdzili, że w Overwatch 2 nowe mapy będą znacznie większe. Nie zdradzono jednak czy którakolwiek istniejąca przejdzie reworki. Pewnym jest natomiast fakt, że Gothenborg, który był zapowiadany jako mapa 2CP przejdzie zmiany aby dostosować ją do innego trybu. A przynajmniej logika każe mi tak sądzić. Praktycznie gotowa mapa nie zostanie wyrzucona do kosza, ale być może zostanie jako 2CP w Custom Games (co jest raczej mało prawdopodobne).

Prezentację gameplayów każdej mapy znajdziecie poniżej.

Nowy Jork – mapa hybrydowa w Overwatch 2


Rio – mapa hybrydowa w Overwatch 2


Rzym – mapa trybu Przepychanka w Overwatch 2


Monte Carlo


Ostatnią mapą jaką zaprezentowano wczoraj jest dobrze znane Toronto, którego rozgrywkę można było już zobaczyć podczas konwentu BlizzCon 2019 sprzed dwóch lat. W rozgrywce i na mapie nie zaszły praktycznie żadne znaczące różnice przez co nie prezentowałem jej w tym artykule.

Overwatch 2 w dalszym ciągu nie ma daty premiery. Najbliższe informacje o grze poznamy najpewniej już 10 czerwca podczas Summer Game Fest. Overwatch został zaprezentowany na zwiastunie imprezy co oznacza, że gra doczeka się tam jakiegoś ogłoszenia. Czy dużego? Tego nie wiem, ale warto poczekać z ostudzonym hype.